Washington Post nasıl tokatlanır?

Heveslisine bir örnekle anlatayım... Gazeteci Mehmet Sanrı, Yılmaz Güney’in içinde ‘Kürdistan’ sözcüğü geçen bir konuşmasını, sosyal medyada paylaştığı için yargılanıyordu.

Avukatı, 2 hafta önceki duruşmada, Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’daki seçim propagandasını örnek gösterdi. “Yakın tarihte başbakanlık yapan kişi de aynı kelimeyi kullanmıştır” dedi. Ve suçlama düştü, dava beraatle sonuçlandı.

Yeterince açık olmadı mı?...

Mahkeme, “Binali Yıldırım da söyledi” savunması üzerine ya Yıldırım’a da suç duyurusunda bulunacaktı. Ya da Sanrı’ya açılan davayı düşürecek... Davayı düşürmeyi seçti.

‘Kürdistan’ ifadesinin “Üst düzey yöneticiler tarafından da kullanıldığı” gerekçesiyle beraat verildi. Yoksa aynı ‘Kürdistan’ lafı yüzünden yanacaktı az daha Sanrı’nın başı.

Bilmem anlatabildim mi?...

O dediğinde bölücülükse bu dediğinde de bölücülük olmalıydı. O yaptığında terör örgütü propagandasıysa bununkine ‘değil’ muamelesi yapılamazdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
’Tersine göçü’ ters mi anladık ne! 24 Temmuz 2019 | 2.364 Okunma 'Muhacir kardeşlerimiz'den 'tuttuğumuzu gönderiyoruz'a! 23 Temmuz 2019 | 4.863 Okunma ‘Muhacir kardeşlerimiz’den ‘tuttuğumuzu 22 Temmuz 2019 | 5 Okunma Kızmayın Trabzon Valiliğine 20 Temmuz 2019 | 7.688 Okunma Kızmayın Trabzon Valiliğine 19 Temmuz 2019 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar