Washington Post nasıl tokatlanır?

Heveslisine bir örnekle anlatayım... Gazeteci Mehmet Sanrı, Yılmaz Güney’in içinde ‘Kürdistan’ sözcüğü geçen bir konuşmasını, sosyal medyada paylaştığı için yargılanıyordu.

Avukatı, 2 hafta önceki duruşmada, Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’daki seçim propagandasını örnek gösterdi. “Yakın tarihte başbakanlık yapan kişi de aynı kelimeyi kullanmıştır” dedi. Ve suçlama düştü, dava beraatle sonuçlandı.

Yeterince açık olmadı mı?...

Mahkeme, “Binali Yıldırım da söyledi” savunması üzerine ya Yıldırım’a da suç duyurusunda bulunacaktı. Ya da Sanrı’ya açılan davayı düşürecek... Davayı düşürmeyi seçti.

‘Kürdistan’ ifadesinin “Üst düzey yöneticiler tarafından da kullanıldığı” gerekçesiyle beraat verildi. Yoksa aynı ‘Kürdistan’ lafı yüzünden yanacaktı az daha Sanrı’nın başı.

Bilmem anlatabildim mi?...

O dediğinde bölücülükse bu dediğinde de bölücülük olmalıydı. O yaptığında terör örgütü propagandasıysa bununkine ‘değil’ muamelesi yapılamazdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Moskova’dan taziye de yok 28 Şubat 2020 | 3.922 Okunma Dolandırılanların ayıbı değil, yargıdan korkutanlar utansın 27 Şubat 2020 | 3.247 Okunma Kavala’nın tazminatını kim ödeyecek peki? 26 Şubat 2020 | 3.861 Okunma Saklayınca ölmemiş mi sayılıyorlar! 25 Şubat 2020 | 3.426 Okunma Rusya’yı görmezden gelmek doğru mesaj mı 22 Şubat 2020 | 963 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar