TRT’nin yaptığını Çorumlu yapmaz

Çorumlular alınmasın, konunun onlarla alakası yok, dile yerleşmiş bir deyim, lafın gelişi. . . Ama TRT yöneticileri ne kadar üzerlerine alınsa az.

İzlemediğim için haberim yoktu. Meğer epeydir 'Doğrusu Ne' diye bir mini program yayınlıyorlarmış, namı almış yürümüş, kötü şöhretli bir fenomen haline gelmiş de duymamışız bile.

"Yalanların sonu gelmez, doğrusu ne demedikçe" sloganıyla hazırlanan kamu spotu gibi bir klip bu.

Muhalefetin iktidara yönelttiği eleştiri ve suçlamaları yalanlayarak güya işin aslını ortaya çıkarıyor, halkı aydınlatıyorlar.

İlk kez Türkiye-İzlanda maçı öncesinde denk geldim. İstanbul boğazındaki imar yetkisinin İBB'den alınıp Cumhurbaşkanlığına bağlanacağına dair iddiaları çürütmenin gayreti içindeydi.

Yalnız, bunu AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanlığının yerine geçerek yapıyordu. İktidar ağzıyla muhalefete söylenmek üzerine kurulu bir dosyaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cem Uzan nereye koşuyor? 14 Aralık 2019 | 4.887 Okunma AK Parti’nin altını kim oyuyor? 13 Aralık 2019 | 7.497 Okunma Orhan Pamuk değilse kim peki? 12 Aralık 2019 | 3.962 Okunma Milletvekillerine yüklenmenin dayanılmaz ucuzluğu 11 Aralık 2019 | 2.652 Okunma Kıyaktan, kayırmadan yakınana bak! 10 Aralık 2019 | 6.170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum