Sisi değişimin müjdecisi mi?

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin bugünkü (22.11.2022)'' Sisi değişimin müjdecisi mi?'' başlıklı yazısı.

Gazeteci arkadaşım Yavuz Oğhan'la Expo Hatay Kitap Günleri'nde şöyleşimiz vardı. "2023 değişim vaat ediyor mu" başlığı altında.

Kestirmeden şu cevabı verdim...

Değişim kapıyı çalmasa AK Parti, bu kadar çok milat ilan eder miydi?

Şahlanma milatları, süper güç olma tarihleri, ekonomiyi uçurma başlangıçları ha babam erteleniyor olabilir. Ama bir türlü gerçekleştirilemese de peşi bırakılmıyor.

Sürekli yenileniyor milat, ileri atılıyor tarih. 2023 tutturulamadı mı, 2053 veriliyor. O da tutmazsa 2071. Yedek milatlar hep hazır.

Bu uğurda Türkiye Yüzyılı başlatıldı. 2123'e kadar uzatıldı milat süreci.

TOGG'la başlatılan yüzyılın bir yerinde inşallah uçuşa geçirilecek, hamdolsun şahlandırılacak Türkiye.

Yollarına TOGG düştüğünde Avrupa, telaşa kapılacak. 'Eyvah, çılgın Türkler geliyor' diye panikle sağa, sola dahi kaçışacak.

İktidarın, son yıllarda milatla bu kadar yatıp kalkması, değişim baskısından. Üstünde öyle bir baskı hissetmese ne demeye yeni başlangıç sözleri verip dursun ki?

Temiz sayfa açmak, yeni başlangıç yapmaktan en çok kim söz ediyor; iktidar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan; kanlı katil dediği Esad ve Sisi'yle bile sil baştan başlamak istiyor, samimiyet gösteriyor.

Katar'da Sisi'yle tokalaşırken Erdoğan'ın yüzüne vuran içten tebessüm, değişim arzusunun ifadesi değil mi? Daha sıcak hangi gözlerle yansıtılabilirdi dost bakışı?

Allah'a hesabını veremeyeceği, katillerle görüşemeyeceği, BM yemeğinde aynı masaya oturursa kendisini inkar etmiş olacağı, darbecinin cumhurbaşkanlığını tanırsa demokrat olamayacağı, Avrupa gibi çok yüzlülük yapamayacağı için Erdoğan, "Sisi'yle asla" diyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Peki ya Rusya’nın tutmadığı sözler 01 Aralık 2022 | 8 Okunma Bu muhalefetle mi! 30 Kasım 2022 | 3.954 Okunma 2023 bir Malazgirt gibi mi yani? 29 Kasım 2022 | 959 Okunma Sonbahar rüzgarlarına dikkat 26 Kasım 2022 | 523 Okunma Koptu geliyor çılgın vergi zamları 25 Kasım 2022 | 1.464 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar