Sıra Demirtaş için yumuşamada

31 Mart seçimlerinden sonra Türkiye’nin ihtiyacı değişmiş. Yeni ihtiyaç, siyasette yumuşama. Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle tespit etti.Demek 31 Mart’tan önce Türkiye’nin siyasette sertleşmeye, kavgaya...

31 Mart seçimlerinden sonra Türkiye’nin ihtiyacı değişmiş. Yeni ihtiyaç, siyasette yumuşama. Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle tespit etti.

Demek 31 Mart’tan önce Türkiye’nin siyasette sertleşmeye, kavgaya, kutuplaşmaya ihtiyacı vardı. İktidarın veya AK Parti’nin değil. Yoksa dinsiz, imansız, Allahsız, kitapsız, terörist, ezan ve bayrak düşmanı diyerek muhalefetin üstüne cihat seferleri düzenlenmeyecekti.

İhtiyaç değiştiği için artık CHP, din düşmanlığıyla suçlanmayacak. Osman Kavala, ‘Kızıl Soros’ olarak sunulmayacak. Gezi mahkumlarının bir darbeye kalkışmadığı kabul edilecek. TİP’li Can Atalay, yine seçilmiş milletvekili ve haksız yatıyor olacak. 28 Şubat paşalarının yeri de cezaevi olmaktan çıkacak.

E Selahattin Demirtaş’ın suçu ne öyleyse! Eski kavga ihtiyacı ortadan kalktığına göre, onunla birlikte Demirtaş’ın teröristliği de kadük olmayacak mı?

DEM’li Meral Danış Beştaş, şu çağrısında haksız mı:

“Muhalefete sesleniyorum; mağdur seçmeyin. Aman ha!...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıncı İHA’sını İranlılar gerçekten beğenmedi mi? 23 Mayıs 2024 | 95 Okunma Hurafeciye hurafeci demek serbest ey ahali! 22 Mayıs 2024 | 1.944 Okunma Cumhurbaşkanlığı sisteminde menemene doyuyor musunuz? 21 Mayıs 2024 | 2.000 Okunma MakineTürk'ün yalan söyleyebileni 18 Mayıs 2024 | 437 Okunma Siyasette yumuşama hayâl mi oldu? 17 Mayıs 2024 | 702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar