Sahte reçeteyle koronavirüs cinayetlerine son!

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımlarına nefes aldırmıyor. Tespit edilen 137 kişiden 24'üne gözaltı yapıldı, kalanlar sıkı takipte, operasyonların yurt genelinde sürdüğü bildiriliyor.

Yakın markaja alınan asılsız paylaşımlar ne mi?

Mesela, bir telefona atılan 'testiniz pozitif çıktı, derhal filan hastaneye uğrayın, filan doktoru görün' şeklindeki bir kısa mesaj. Belki de münasebetsiz bir şakaydı.

Mesela, bir şehirde iki koronavirüs ölümü görüldüğü ama halktan saklandığı iddiası. Altından, dikkat çekip gündeme gelmek için sansasyon koparmaktan sabıkalı bir ilgi arsızı, bir şöhret budalası çıktı. 

Ve mesela, 'vaka sayısının gizlendiği, açıklanandan çok daha fazla olduğu' gibi, yetkilileri gerçeği söylememekle suçlayan ve resmi açıklamalarla ters düşen paylaşımlar. Kamuoyunu yanıltarak panik tetiklemekten, provokatif yalanlarla korku yayarak devlete güveni sarsmaktan takibe takılıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kazanan demokrasi kaybeden darbecilikti güya 06 Haziran 2020 | 2.157 Okunma Barolara çok seslilik getireceklermiş 05 Haziran 2020 | 3.036 Okunma Rüşvet soruşturması hep CHP’ye mi düşer usta? 04 Haziran 2020 | 4.401 Okunma Transfer yasağı partilere endekslense ya! 03 Haziran 2020 | 3.801 Okunma Trump’a FETÖ darbesi mi yapılıyormuş? 02 Haziran 2020 | 5.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar