“Özdil’in villası” haberlerine yasak geldi mi bak!

Eskiden yoktu böyle bir adet. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır, yalanlayan yalanlar ama kaçak yapı haberlerine erişim yasağı konmazdı. İddia sahiplerine ve haberi yapan gazetecilere soruşturma da açılmazdı.

Hürriyet'in başındayken Ertuğrul Özkök'ün yazlığında kaçak yapı haberleri yapıldı. Yazlığının poster gibi fotoğrafı basıldı. Kaçak denilen iskelesi yıktırılana dek peşi bırakılmadı.

Yine AK Parti dönemiydi. Özkök'ün peşine iktidar medyası takılmıştı.

Fakat...

Ne terör ve mafya tehdidi altındaki bir gazetecinin evini, adresini adeta hedef göstermekten kimseye terör soruşturması açıldı. 

Ne de "Kaçak varsa suç duyurusunda bulunursun, haber yapmak da nedir, hem bu haber bayat, ayrıca iktidarın başarılarını anlatmaya ayrılacak ekran ve sayfaları bununla doldurmayı amaçlamaktadır" gerekçesiyle o yayınlara erişim yasağı getirildi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kazanan demokrasi kaybeden darbecilikti güya 06 Haziran 2020 | 2.157 Okunma Barolara çok seslilik getireceklermiş 05 Haziran 2020 | 3.036 Okunma Rüşvet soruşturması hep CHP’ye mi düşer usta? 04 Haziran 2020 | 4.401 Okunma Transfer yasağı partilere endekslense ya! 03 Haziran 2020 | 3.801 Okunma Trump’a FETÖ darbesi mi yapılıyormuş? 02 Haziran 2020 | 5.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar