“Nerede bu devlet” unutturulurken

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin bugünkü (06.12.2022)''“Nerede bu devlet” unutturulurken'' başlıklı yazısı.

“Allah’a hamdolsun; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu millete, hiçbir zaman nerede bu devlet dedirtmedik!”

İçişleri Bakanı Soylu, gittiği her yerde bunun için şükrediyor. «Nerede bu devlet» sorusunun, geçmişte çokça sorulduğunu hatırlatmadan geçmiyor. Bugünlerin kıymeti bilinsin diye.

Devlet, en son üç harfli marketlerin fiyatlarına el atmaya çağrıldı. El konmasından kayyum atanmasına, gerekirse kapatılmalarına kadar uzuyor talep listesi.

Enflasyonla mücadele, dünyada olduğu gibi bizde de Merkez Bankasının görevi. Üç ya da beş harfli marketlerin, bakkalların değil.

Ama dünyadan farklı olarak bizde görev, marketlerle bakkallara havale edildi. Sanki para politikasını onlar belirliyor, fiyat istikrarının sağlanmasından da bu sebeple onlar sorumlu.

Etiketler niye her gün değişiyor, fiyatlara neden sürekli zam geliyormuş! Millet, hesabını marketlerden sormaya yönlendiriliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün değilse ne gün konuşacağız? 09 Şubat 2023 | 214 Okunma Kimin moralini bozmayalım? 08 Şubat 2023 | 2.815 Okunma İçimiz yanarken 07 Şubat 2023 | 1.079 Okunma Dünyaya Kuzey Kore TV'sinden bakmanın rahatlığı 04 Şubat 2023 | 896 Okunma Erdoğan'ı içlendiren nankörlük 03 Şubat 2023 | 3.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar