Ne zafer ne hezimet

‘Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok' romanının başlığındaki gibi geçti. Ama roman gibi sarsıcı değildi. Nefes nefese geçmedi.

Biri genç, istekli, dinamik ve enerjik görüntüsünü avantaj olarak kullandı. Diğer aday, yaş faktörünü tecrübe farkı olarak öne çıkarmayı denedi.

Elbette seçmen kanaati üzerinde belirleyici bir rolü var nasıl göründüklerinin. Fakat asıl kazanma stratejileri, başka vurgularda gizliydi.

Yıldırım, İmamoğlu'nu 'yalancı' çıkarmaya oynadı. Bütün hazırlığı buna dönüktü. Dönüp dolaştırıp her defasında konuyu 'yalan söylüyor'a bağladı. Sosyal medyadaki amigo taburları da aynı yere ateş etti.

Yıldırım'a destek kampanyası, ısrarla  oradan yüklendiğine göre çalışılmış bir taktik bu.

Fakat İmamoğlu, Yıldırım'a Sayıştay raporunu okumadan yalanladığını kabul ettirdiğinde,  taktiği boşa çıkarmayı da başardı. En dramatik falsosuydu Yıldırım'ın. Açığa, ofsayta düştüğünde, yalancılığı rakibinin 'yumuşak karnı'na çevirme taktiği de çöktü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saklayınca ölmemiş mi sayılıyorlar! 25 Şubat 2020 | 2.804 Okunma Rusya’yı görmezden gelmek doğru mesaj mı 22 Şubat 2020 | 956 Okunma Eskiden buna ‘yetki gaspı’ derdi AK Part 21 Şubat 2020 | 2.590 Okunma Büyükada Casusları’ndan Kızıl Soros’a 20 Şubat 2020 | 2.472 Okunma Görevi kötüye kullanan yanmadıkça 19 Şubat 2020 | 2.474 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar