Medyası iktidara yine ayak bağı

Terfiye, tayine, işe iadeye, bakan ya da büyükelçi atanmaya ‘adamına göre’ mani olmayan halleri söyleyin desem. . . Bir çırpıda sayarsınız; FETÖ darbe ihanetinden tutuklanmış kardeş, FETÖ’cülükten ihraç eş, FETÖ soruşturması geçiren hısım akraba, FETÖ soruşturmasından takipsizlik ve FETÖ suçlamasından beraat. . .

Ancak dün bir manşetten, Maltepe’deki sandıkların FETÖ’ye teslim edildiğinin kanıtı olarak da sunuldu bunlar.

Demek ki bu suçlar, sadece adamına göre şahsi olmuyor. Suçluluğun ispatı, sadece adamına göre kesinleşmiş mahkumiyet kararı gerektirmiyor. Takipsizlik ya da beraat, sadece adamına göre masumiyet ve aklanmaya yetmiyor.

Ya ne mi?

Gayretkeşlerin ıkınmalarına bakılırsa bir ayrıcalık kriteri daha eklendi. Artık sadece adamına göre değil, aynı zamanda seçimine göre de değişiyor durum.

Ve giderek bozulan bu hukuk, adalet algısını, borazanlarının ayarsız ucuzluklarına borçlu iktidar.

İstanbul’daki sandık kurullarında görevlendirilmiş kimseler mesela...İstedikleri kadar takipsizlik, beraat ya da OHAL Komisyonu’ndan memuriyete iade hakkı almış olsunlar. İstedikleri kadar, aile fertlerinin FETÖ şüphelisi oluşunun kendilerini bağlamayacağından dem vursunlar. Dün yargıda aklanmaları, bugün masum yapmıyor hiçbirini.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Kaos lobisi’ni ıskalayan avcılar 23 Nisan 2019 | 3.243 Okunma Sözcü’nün FETÖ’cülüğünde bir gariplik 20 Nisan 2019 | 4.931 Okunma Titremeye hazır akıl küpleri 19 Nisan 2019 | 3.489 Okunma Sandığa müdahale tarihinde bir ilk 18 Nisan 2019 | 5.630 Okunma İstanbul’un kararsız havası 16 Nisan 2019 | 2.634 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar