Lafla kar kürenmiyor

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki’nin bugünkü (26.01.2022)’’ Lafla kar kürenmiyor‘’ başlıklı yazısı.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu yine insaflı. Kendi işiyle ilgileniyor. Bakanlığına bağlı yolların hangisi hala kapalı, hangisi açık, İstanbul Havaalanı’nda son durum nedir, bilgilendiriyor.

İçişleri Bakanı Soylu’da o sınır da yok, Valiliğin “İstanbul’un her noktasında” büyük özveri ve gayretle verdiği karla mücadeleyi anlatıyor. Yetişmediği yer yok maşallah.

AKOM’a uğramıyor, İmamoğlu’nu telefonla bile arayıp bilgi, ihtiyaç sormuyorlar. İstanbul Valisi Yerlikaya’yla Karayolları’nda toplanıp üçü çıkıyor milletin karşısına.

“Cumhurbaşkanı talimatıyla” güya İstanbul’un imdadına koşmuşlar. Fakat İmamoğlu’nu yanlarına almıyorlar, İBB’nin ve Başkanı’nın adını dahi anmıyorlar.

Yokmuş gibi. İBB yokmuş, çevre ve havaalanı yollarını açmak için Karayolları’nın yardımına gitmemiş, belediye başkanı da kendileriymiş gibi.

Ülke yönetimine sen-ben ayrımı sokulur mu, böyle günde hem de!

İstanbul’a rol çalmaya, siyasi propaganda yapmaya mı gönderildiler; yardıma mı? Zor günde bu nasıl destek ve dayanışma?

Bakanları Ankara’dan İstanbul’a taşıyan uçak, yeni yaptıkları havaalanına bile inememiş, kapattıkları eski havaalanına inmişler.

Dünya birincisi yeni aprondan ayrılan yolcu uçakları havalanamayıp pistte mahsur kalmış. Terminalden pistteki uçaklara 9 saat ulaşılamamış. Yeni terminalde 24 saat tıkılı kalanlar var. Çatı çökmüş...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derdiyle gelen efsane: SADAT 21 Mayıs 2022 | 2.037 Okunma CHP ve DEVA’ya miting ayıpları 20 Mayıs 2022 | 2.512 Okunma NATO'da yağmayacaksak esip gürlememek daha iyi 19 Mayıs 2022 | 1.445 Okunma Hani ‘hepiniz oradaydınız be’! 18 Mayıs 2022 | 4.033 Okunma Cahit Özkan’a haksızlık 17 Mayıs 2022 | 1.320 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum