Kimler Kandil'le Kandil kimlerle beraber?

Kandil, kayyum operasyonuna 'siyasi darbe' demiş ve herkesi ayağa kalkmaya, tepkiyi yükseltmeye çağırmış. Bilin bakalım bu kime yarar?

Hukuk ve demokrasiye sahip çıkmak için tepki gösterenlere mi? Yoksa onları, hukuk ve demokrasi adına değil de Kandil adına konuşuyormuş gibi göstermek isteyenlere mi?

CHP'nin kayyum kararlarına nasıl tepki vereceğini, dün Sözcü'de Kılıçdaroğlu'nun ağzından Deniz Zeyrek yazdı.

Şöyle: “Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkmak, protesto etmek gibi durumları doğru bulmuyoruz. İstanbul'da aynı şeyi YSK eliyle bize yaptılar. ‘Ya sokağa çıkın ya boykot edin' dediler. İkisini de yapmadık. Halkın ferasetine güvendik ve gördük.”

Sokağa çıkmadan karşı çıkma politikasında yüzde yüz haklı, yerden göğe katılıyorum. Ama sırf Kandil'deki terör çetesi, sokağa çıkılmasını istediği için ve bu, sokağa çıkanları Kandil'in işbirlikçisi diye karalayacak propagandalara hizmet edeceği için doğru değil.

Çünkü aynı düz mantıkla tam tersini söylemek de mümkün. Kayyum müdahalesi kime yarıyor, Kandil'in tepkisi kimin işine geliyor diye bakın, bakalım ne görüyorsunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayet açılımından Rus BOP’u çıkar mı? 21 Eylül 2019 | 2.717 Okunma Arapça fobimiz AB’yi bir yendi ki! 20 Eylül 2019 | 2.901 Okunma Bakan Gül kolay lokma çıkmadı 18 Eylül 2019 | 29 Okunma S-400’ler ümmetin güvencesi olabilir mi? 18 Eylül 2019 | 3.458 Okunma Mahmut Tuncer’i bırak KHK’lılara bak 16 Eylül 2019 | 233 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar