Kimler Kandil'le Kandil kimlerle beraber?

Kandil, kayyum operasyonuna 'siyasi darbe' demiş ve herkesi ayağa kalkmaya, tepkiyi yükseltmeye çağırmış. Bilin bakalım bu kime yarar?

Hukuk ve demokrasiye sahip çıkmak için tepki gösterenlere mi? Yoksa onları, hukuk ve demokrasi adına değil de Kandil adına konuşuyormuş gibi göstermek isteyenlere mi?

CHP'nin kayyum kararlarına nasıl tepki vereceğini, dün Sözcü'de Kılıçdaroğlu'nun ağzından Deniz Zeyrek yazdı.

Şöyle: “Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkmak, protesto etmek gibi durumları doğru bulmuyoruz. İstanbul'da aynı şeyi YSK eliyle bize yaptılar. ‘Ya sokağa çıkın ya boykot edin' dediler. İkisini de yapmadık. Halkın ferasetine güvendik ve gördük.”

Sokağa çıkmadan karşı çıkma politikasında yüzde yüz haklı, yerden göğe katılıyorum. Ama sırf Kandil'deki terör çetesi, sokağa çıkılmasını istediği için ve bu, sokağa çıkanları Kandil'in işbirlikçisi diye karalayacak propagandalara hizmet edeceği için doğru değil.

Çünkü aynı düz mantıkla tam tersini söylemek de mümkün. Kayyum müdahalesi kime yarıyor, Kandil'in tepkisi kimin işine geliyor diye bakın, bakalım ne görüyorsunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kavala’nın tazminatını kim ödeyecek peki? 26 Şubat 2020 | 3.144 Okunma Saklayınca ölmemiş mi sayılıyorlar! 25 Şubat 2020 | 3.397 Okunma Rusya’yı görmezden gelmek doğru mesaj mı 22 Şubat 2020 | 962 Okunma Eskiden buna ‘yetki gaspı’ derdi AK Part 21 Şubat 2020 | 2.596 Okunma Büyükada Casusları’ndan Kızıl Soros’a 20 Şubat 2020 | 2.474 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar