Kime değil neye oy!

Yarın sandık başına gittiğinizde aklınızda bulunsun. 5 gün önce Londra’dan kalkan bir uçak Almanya yerine İskoçya’ya indi. . . Yanlış yerde indirilmemek için nereye bilet aldığınıza bindiğiniz vasıtanın yolcusu olup olmadığınıza dikkat edin...

Gaflet ve rehavete kapılmayın, dikkatiniz dağılmasın, odak kaymasına gelmez. Gözünüzü dört açarak atmalısınız oyunuzu.

Nereye gidiyor, sizi istediğiniz yere götürüyor mu, götürmüyor mu? Emin olmalısınız tercihinizden.

Düsseldorf’a niyet edip yanlışlıkla Edinburg’da açabilirsiniz sonra gözlerinizi...

Yolcuların kabahati değildi gerçi, pilot istemeden uçağı kaçırdı. Mürettebat da yolcular gibi sistem karmaşasına kurban gitti yani.

Fakat kimse mi iş işten geçmeden farkına varmaz dönen saçmalığın? Ancak İskoçya’nın başkentine tekerleri değdikten sonra uyandı hepsi.

Yolcular, “Edinburg’a hoş geldiniz” anonsuyla kendine geldi.

Mürettebatsa şaşkınlık ve homurtular yükselince bir terslikten işkellenebildi.

Pilot derseniz, Düsseldorf'a gitmek isteyen yolculardan ellerini kaldırmalarını istediğinde bütün yolcuların el kaldırmasıyla ne yaptığını anladı.

Bakarsanız, hepsi gafil avlandı. Hepsi neye uğradığını şaşırdı. Yaşadıkları hayal kırıklığında eşit sorumluluk taşımasalar da az çok hepsinin payı var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bektaşi fıkrasından beter habercilik 23 Mayıs 2019 | 4.874 Okunma Sıra ‘korkutma’yı da bıraktırmakta 21 Mayıs 2019 | 5.406 Okunma Ekran vaizlerinin en arabeski 18 Mayıs 2019 | 7.562 Okunma Beka sorunu da fani miymiş! 17 Mayıs 2019 | 7.315 Okunma ‘Kindarlar’ tasfiye mi ediliyor? 15 Mayıs 2019 | 10.070 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar