Kayyum öyle mi haktır Mahir Bey?

Son furyada, kayyum atamasının sandığa darbe sayılmayacağı hallerden birini görsek, AK Partili Mahir Ünal haklı olurdu. Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerindeki tasarruflara, siyasi değil hukuki bir operasyon diyebilirdik. .

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerindeki tasarruflara, siyasi değil hukuki bir operasyon diyebilirdik. Ünal'ın, gelen tepkileri Erdoğan nefretine ve terör seviciliğine bağlaması da bir anlam kazanabilirdi.

Fakat iç savaş çığırtkanlığı mı yaptı görevden alınan başkanlardan biri, hayır.

Seçimle geldiği belediyede ‘otonomluk, kanun tanımazlık ve özyönetim’ ilan ederek seçmen iradesine darbe vuran mı çıktı, yok.

Halkın oylarını ve belediyenin imkânlarını, terör örgütünün emrine koşan mı tespit edildi, hukuken sabit değil.

Yani terör örgütüne yardım ve yataklık suçunu işlemek, demokrasiyi ve hukuku araçsallaştırmak, milli iradeyi istismar etmek, seçilme hakkını kötüye kullanmak gibi şartların oluştuğu, ispata muhtaç.

Sandıkta aldıkları temsil ve yönetme yetkisini örgüt komiseri zorbalara devrettikleri, somut delillerle kanıtlansa tamam.

Bu antidemokratik bir darbe olurdu. İçişleri'ne de  'dur' diyerek korsan girişimlere, milli irade gasplarına el koyma hakkı doğardı. Ne şüphe!...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Oha, çüş, hoşt’ mu diyelim yani? 08 Temmuz 2020 | 31 Okunma Geçmişi unutturma operasyonu mu? 07 Temmuz 2020 | 3.036 Okunma Doğum günümde Netflix provokasyonu 04 Temmuz 2020 | 3.232 Okunma Akif’in Safahat’ı da yasaklanacak mı? 03 Temmuz 2020 | 3.730 Okunma Twitter'ı arkasına almayan yorulur 02 Temmuz 2020 | 3.061 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum