İşsizliği düşürmeye bir formül daha

Ekonomide göstermelik düzelmeler, bilanço makyajlarıyla iyileştirmeler neye yarayacaksa, kağıt üstünde allayıp pullayıp rakamları süsleyerek kimi kandıracaksak artık...

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Meclis’e getirilen torba yasa teklifine şöyle isyan ediyor:

“Meclis’te yoksan, orada senin derdini anlatacak kişi de yok. Orası işveren ve sermaye ağırlıklı bir Meclis. Baktığımız zaman pakette 25 yaş altına esnek çalışma var. Bu, kıdem tazminatı hakkının tırpanlanması demek. Bunun dışında ne var, emeklilik hakkının sınırlandırılması var. Başka ne var, kayıt dışı istihdama göz yumulması var...”

Türk-İş Başkanı da bunu söylüyorsa gerisini siz düşünün!

Sanki fazlası yok mu ayrıca?

Çıkarsamalarına şunu da ekleyebilirdi: 

“Düzenlemede, işçilere karşı patronları kollamak kadar, ekonomi kötüleşirken işverene maliyetini hafifleterek toplam çalışan sayısının eksilmesini önleme amacı da var.”

Atalay, bunu göremeyecek biri değil. Fakat sendikacılık gereği, haklı olarak işveren-işçi karşıtlığı üzerinden ele alıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ve bir gün ülkeye Dallas gelir 05 Aralık 2020 | 404 Okunma İlk aşıyı Yıldız Tilbe'ye vursanız bile 04 Aralık 2020 | 882 Okunma CHP’ye bir muhtıra verdirilmediği kaldı 03 Aralık 2020 | 2.265 Okunma Berat Albayrak bunu niye bilemedi! 02 Aralık 2020 | 4.548 Okunma Muhalefete haşin iktidara anlayışlı hukuk 01 Aralık 2020 | 654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar