İktidara bir Demirel tesellisi

Bir cümleye sıkıştırırsak 'seçimle giden seçimle de gelir, üzülmeyin'. . . Rahmetli Demirel "Seçimle gitmenin en güzel yanı seçimle geri gelme şansı tanımasıdır" demiş Ertuğrul Özkök'e, geçen yazdı.

Kazanma-kaybetme ustasıydı kendisi,  fötr şapkasıyla 6 kere gidip 7 kere gelmiş bir siyaset jonglörüydü. Tecrübelerinden öğrenilecek çok hayat dersi var.

Yenilmezlik unvanı gitti, girdiği her seçimi kazanma şampiyonluğu gitti, artık bileği bükülemez bir namağlup değil AK Parti. Ama 'seçimle gelip seçimle gitmedi' dedirtmeyerek şanşını korudu.

'Öyle yapıştılar ki yüz seçim de kaybetseler allem kallem bir daha bırakmazlar' korkusunu boşa çıkarması, iktidarın bu seçimdeki tek kazanımı. Gün geçtikçe kıymetini daha iyi anlayacaklar.

Demokrasiyi yaşatmak, kazanan kadar kaybeden için de büyük nimettir.

İlk seferinde dirense bile ikincisinde bırakıyormuş, bırakabiliyormuş demek ki. Yenilgiyi hazmetmek zor olsa da kabullenebiliyormuş. Buradan kendine bir kazanım, bir övünç payesi çıkarabilir AK Parti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu'nun siyaseti bırakma şartı 19 Temmuz 2019 | 6.711 Okunma Davutoğlu’nun siyaseti bırakma şartı 18 Temmuz 2019 | 8 Okunma Semtürreise nasıl yerleşti Orhan Veli? 18 Temmuz 2019 | 2.852 Okunma ‘Keenlemyekün’ dış politikası kızışırken 17 Temmuz 2019 | 6.127 Okunma FETÖ’yle mücadelede isabet oranı 16 Temmuz 2019 | 6.408 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar