İktidar meseleyi çok belli ediyor

Bu soruların cevabı, HDP’nin dışlanmasının ve kapatılmasının niye en çok terör elebaşılarını sevindireceğini de açıklayacaktır.

CHP’li Özgür Özel’le Sezgin Tanrıkulu, HDP önünde eylem yapan Diyarbakır Anneleri'ne desteğe gidiyor, AK Parti sözcüleri bozuluyor 'niye geldin' diye. 

İktidar medyası, "Anneler tepki gösterdi, CHP'yi yanlarında istemiyor" haberleri döşeniyor. Hatta bir anneye "CHP eşittir PKK" bile dedirtiliyor. 

Anlıyorsunuz ki mesele Diyarbakır Anneleri'yle dayanışmayı büyütmek değil. Mesele "Bak CHP Diyarbakır Anneleri'yle dayanışmaya gelemedi" demek, bunun üstünden CHP'yi terörün yanında gösterebilmek. 

Terör örgütüne duyulan nefretin CHP'ye yönlendirilerek siyaseten istismarını önlediği, karalama kurgusunu bozduğu için bozuluyorlar. 

Saadet'ten ayrılan Cihangir İslam'ın CHP'ye geçmesine, CHP'nin muhafazakarlarla barışmasına, başörtüsü açılımına, başörtüsü yasağını sahiplenmemesine, eskisi gibi...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
3Y’den son haberler 04 Mayıs 2021 | 249 Okunma İktidarın zoru Biden’la değil 27 Nisan 2021 | 95 Okunma Emekli amirallerin yanlışı, yanılgısı 06 Nisan 2021 | 43 Okunma Büro Elemanı nasıl kurtulur? 31 Mart 2021 | 513 Okunma ‘Yetmez Ama Evet’çilere kızanlara bak! 26 Mart 2021 | 485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar