"FETÖ'cü oy" kısır döngüsü

Ekrem Dumanlı'nın bir görüntülü mesajı dolaştırılıyor sosyal medyada. Tedavüle sokan FETÖ ama kullanan başka hesaplar. Dumanlı, Cumhur İttifakı'na karşı oy vermeye, seçimde Erdoğan'a kaybettirmeye çağırıyor.

Sözüyle kim hareket edecek, onun demesiyle kim oyunu değiştirecekse, iktidar propagandistleri pek ciddiye aldı.

En güçlü zamanında, sözü para ederken seçimleri etkileyememiş. Bir milyon tirajlı Zaman'ı yönetirken lafını dinletememiş, çekmedik numara bırakmazken seçmene tesir edememiş. Şimdi darmaduman firardayken mi kaale alınacak!

'Ne yazar, kim takar' demeyip, yine de üstüne atlayanlar var. 'Bak işte, FETÖ de muhalefete oy topluyor. Kim ki hala iktidar adayını desteklemiyorsa FETÖ'nün istediğini yapıyordur' deme fırsatını kaçırmıyorlar.

Kim daha iyi yönetecek motivasyonuyla değil de FETÖ'nün istediğini yapmama, Anzakları sevindirmeme, Haçlıları tepeleme, teröristleri sandığa gömme hıncıyla, inadına oy atmaya kamçılayacaklar ya...

Bu mantığın, siyaseti hangi absürt kısır döngüye hapsettiğiyle ilgilenmiyorlar bile.

Rakip partiler ve adaylarla yarış yokmuş, seçimler Cumhur İttifakı'yla teröristler ve düşmanlar arasında geçiyormuş gibi gösterdiği için...Tercih özgürlüğünü fiilen imkansızlaştırıyormuş da, niye seçim yapıyoruz ki öyleyseymiş de, saçma değil miymiş de, sandığa gitmeyi anlamsızlaştırmıyor muymuş da, kimin umuru.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Propaganda karmaşasını çözdü çözecek Diy 15 Ekim 2019 | 51 Okunma İslam NATO’sunda kalıp ötekinden çekilme 14 Ekim 2019 | 109 Okunma Aydınlık’a çaktırmayın Amerikancılıkta b 12 Ekim 2019 | 923 Okunma HDP’ye verilen yanlış, verilmeyen doğru 10 Ekim 2019 | 55 Okunma CHP tezkereye destek vermese miydi? 10 Ekim 2019 | 5.503 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar