Fethiye denizi nasıl kurtulur?

Hayır hayır, dev yosun kütlelerine yol açan kirlilikten nasıl kurtulur değil. Bu kirliliğin temizlenmesine engel olan tutukluktan, arkasında yatan partizan çekişmeden nasıl kurtulur?

Bayramda Göcek’e düştü yolum. O da ne; Fethiye Körfezi’ne bir kabus gibi çökmüş hareketli yosun kolonileri. Bütün gün o kıyı, bu plaj dolaşıp göz korkutuyor, tatilci kaçırıyorlar.

Her geçen gün de kötüleşiyor. Birkaç yıl daha mümkün değil gitmez böyle. Ne deniz dayanır, ne tatilci ne de turizmciler.

Bir aydan fazladır haberlere konu oluyor, deniz yüzeyindeki renk değişimi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ‘İnceledik, alg patlamasıymış, kanalizasyon gideri ya da atık sularla ilgili değil, korkacak bir şey yok’ dedi ve geçiştirdi.

Hatta, ‘denizin rengi normale döndü’ diye, müjdeli takip haberleri bile yapıldı. Ama nerede!...

Şu son görüntülere bakın; belediye kenara çekildi, DSİ oralı olmamaya devam ediyor. Fakat size bir şey değişmiş, seyyar tehlike geçmiş gibi geliyor mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beni mahcup eden Bakan 07 Aralık 2019 | 3.476 Okunma Nihal Hanım’a yapılan ayıp 06 Aralık 2019 | 8.373 Okunma Gizemi arttıran veto açıklaması 04 Aralık 2019 | 58 Okunma Rolleri karıştıran AK Parti Sözcüsü 04 Aralık 2019 | 7.868 Okunma Fişlemeciliği savunmak kimlere kaldı? 02 Aralık 2019 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar