Bizi işte bu kafa yoksullaştırdı

İktidar, demokrasi ve hukuk düzeltilmeden ekonominin düzeltilemeyeceğini biliyor da...Bizi bu siyaset, bu medya ve bu yargı pratiklerinin batırıp mahvettiğini bilmiyor mu? Kimse başka yerde aramasın, yoksullaşmamızın sorumlusu budur.

PKK’lı Sakine Cansız’ın ardından attığı tivit, Canan Kaftancıoğlu’nu terörist yapıyorsa... O gün attığı manşetler, iktidar medyasını ne yapmaz!

Sakine Cansız ve arkadaşlarının Diyarbakır’daki kalabalık cenazesi, Sabah gibi gazetelerde “Hepimiz Barışız” manşetleriyle verilmişti.  

Paris’te öldürülen PKK’lıların cenazesi için, “Barışın gövde gösterisi tüm Türkiye’nin umudunu yansıttı” deniyordu. 

Spotlarda “Binlerce kişi siyah yas kıyafetleri giydi, beyaz barış kaşkolları taktı, beyaz barış güvercinleri uçuruldu, kürsüden barış sloganları haykırıldı” yazıyordu. 

Oysa aynı cinayetler için sadece “insanlık kaybetti” diye tivit atmıştı. Kaftancıoğlu, terör örgütü propagandasından ceza aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lopez ABD’nin olsun bize Mahsun yeter 23 Ocak 2021 | 589 Okunma Bakan Soylu’nun aradığı huzur 22 Ocak 2021 | 3.166 Okunma Bankalar ekonomiyi kötü yönetiyorsa 20 Ocak 2021 | 1.419 Okunma Muhalefeti kim dayaktan geçirtiyor? 19 Ocak 2021 | 6.455 Okunma Trene sadakat olur mu! 16 Ocak 2021 | 1.722 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum