Bırak inadı Merkez!

İki sene önce "Ne duruyorsun Merkez" başlıklı bir yazıyla Erdoğan'ın faiz-enflasyon teorisine niye bir şans vermediklerini sormuştum. Uyarıları dinlemedi Çetinkaya ve hedefleri tutturamama gerekçesiyle görevden alındı...

Yerine atanan Uysal'ı, daha yolun başında tekrar düşünmeye çağırıyorum. Cumhurbaşkanı'nın teorisine kendini kanıtlama fırsatı tanısa Çetinkaya'nın sonu böyle mi olurdu?

Evet, belki yine hedefleri tutturamazdı. Ama hiç değilse başarısızlık ona yazılmazdı, sorumluluk üstüne kalmazdı.

Şimdi, yüzde 6.5'tan devraldığı enflasyonu yüzde 15.7'lere çıkaran başkan olarak tarihe geçti. Ardında kötü bir sicil bırakmakla eleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Görüşümü biliyorsunuz; faizin sebep, enflasyonun netice olduğu kanaatindeyim” demeye devam ediyor.

Zaten, Çetinkaya'nın sonunu getiren şeyin, bu konudaki görüş ayrılıklarını aşamamak olduğunu da saklamıyor.

Değdi mi peki onca ayak diremeye?

Yeri geldi 'faiz lobisi'ne çalışma ve ihanet gibi ağır suçlamalara katlanmak pahasına oranları sert düşürmeye yanaşmadı eski Başkan.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mektubu sızdıranlar mı kötüymüş, bak sen! 18 Ekim 2019 | 5.944 Okunma Mektubu sızdıranlar mı kötüymüş, bak sen 17 Ekim 2019 | 4 Okunma ‘Mekanın sahibi’ olarak Esad'ın dönüşü 17 Ekim 2019 | 317 Okunma Propaganda karmaşasını çözdü çözecek Diy 15 Ekim 2019 | 52 Okunma İslam NATO’sunda kalıp ötekinden çekilme 14 Ekim 2019 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum