Binali Bey’den ‘özür’ açılımı

“Özür diliyorum" sözüyle, Milli Gazete'nin dün manşetindeydi.

Gazeteyi ziyaret eden Binali Yıldırım, siyasi tercihleri sebebiyle iktidardan suçlayıcı, düşmanlaştırıcı, ayrıştırıcı ve hakaretvari karalamalara maruz kalıp incinmiş Saadet Partililerden özür diledi. Bunun bir seçim yatırımı gibi görülmemesini de özellikle rica etti.

Oy değil gönül almak, helalleşmek için dilenmiş bir özür daha samimi, kıymetli ve makbul olsa gerek.

Muhalefetin üstüne boca edilen 'ezan, cami ve din düşmanı, hain ve terörist, onun bunun maşası' gibi suçlamalardan Saadet camiası da hatırı sayılır miktarda nasibini almıştı. Şimdi, bu gibi agresiflikleri siyasetin cilvelerine ve seçim gerginliklerine verip mazur görmelerini istiyor, 'oldu' dediği kutuplaştırma 'yanlışları'ndan kucaklayıcı dile dönüyor Binali Bey.

Saadetliler için özlenen, iktidar içinse önemli bir adım. Bilhassa ķötü söz ve saldırıların sona ereceğine işaretse çok daha anlamlı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanal İstanbul niye evde kalamıyor? 28 Mart 2020 | 5.280 Okunma Yazarla bakanı bu kutuplaşma kazanına kim attı? 27 Mart 2020 | 4.184 Okunma Trump’ın korona rahatlığı neye alamet? 26 Mart 2020 | 5.740 Okunma Çin’in ilaç PR’ına niye alet oluyoruz? 25 Mart 2020 | 4.546 Okunma ‘Korona Affı’nda ‘istisna’ yanılgısı 24 Mart 2020 | 6.101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar