Binali Bey’den ‘özür’ açılımı

“Özür diliyorum" sözüyle, Milli Gazete'nin dün manşetindeydi.

Gazeteyi ziyaret eden Binali Yıldırım, siyasi tercihleri sebebiyle iktidardan suçlayıcı, düşmanlaştırıcı, ayrıştırıcı ve hakaretvari karalamalara maruz kalıp incinmiş Saadet Partililerden özür diledi. Bunun bir seçim yatırımı gibi görülmemesini de özellikle rica etti.

Oy değil gönül almak, helalleşmek için dilenmiş bir özür daha samimi, kıymetli ve makbul olsa gerek.

Muhalefetin üstüne boca edilen 'ezan, cami ve din düşmanı, hain ve terörist, onun bunun maşası' gibi suçlamalardan Saadet camiası da hatırı sayılır miktarda nasibini almıştı. Şimdi, bu gibi agresiflikleri siyasetin cilvelerine ve seçim gerginliklerine verip mazur görmelerini istiyor, 'oldu' dediği kutuplaştırma 'yanlışları'ndan kucaklayıcı dile dönüyor Binali Bey.

Saadetliler için özlenen, iktidar içinse önemli bir adım. Bilhassa ķötü söz ve saldırıların sona ereceğine işaretse çok daha anlamlı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Semtürreise nasıl yerleşti Orhan Veli? 18 Temmuz 2019 | 2.795 Okunma ‘Keenlemyekün’ dış politikası kızışırken 17 Temmuz 2019 | 6.123 Okunma FETÖ’yle mücadelede isabet oranı 16 Temmuz 2019 | 6.399 Okunma TRT marş olsa yapmaz bunu 13 Temmuz 2019 | 3.720 Okunma Cemaatler gizlice fişleniyor mu? 12 Temmuz 2019 | 11.357 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar