Beni mahcup eden Bakan

Kaç kez eleştirdim Kültür ve Turizm Bakanlığını. Yurt dışında sergileri dolaşan bir sanatçıya sahip çıkmaktan daha önemli ne işleri olabilir diye.

 Bırakın ülkenin dünyaya sanatla tanıtılmasına desteği, davete rağmen kültür ataşeleri lütfedip katılmıyordu bile. Peç, Viyana derken şeytanın bacağı, Bakü’de kırılmıştı. Büyükelçi ve ataşe, Haydar Aliyev Müzesi’nde sergi açan Ahmet Güneştekin’i yalnız bırakmamıştı. Ama önceki gün İstanbul’daki açılışta, tam da görmek istediğim düzeye taşındı bu ilgi. Bakanlık, Mecidiyeköy Pilevneli Galeri’deki açılış gecesine resmen çıkarma yaptı. Bakan Mehmet Ersoy şöyle bir uğramadı, sergiyi gezmeye ciddi vakit ayırdı. Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan yemeğin sonuna dek kaldı. Bakan danışmanı Tayfun Topal ile bakanlığın kıdemlilerinden Abdurrahman Çelik davetlilerle epey zaman geçirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MEB’in itibar yönetimi Tarkan’ınkinden farksız 25 Ocak 2020 | 3.580 Okunma BİSAV kayyumu FETÖ’cüleri sevindirdiyse 24 Ocak 2020 | 3.332 Okunma Kayyumcular Cumhurbaşkanı’na az kulak versin! 23 Ocak 2020 | 2.968 Okunma Kanal Matruşka sanki mübarek 22 Ocak 2020 | 3.098 Okunma Hakim ve savcının yanına kaldıkça 21 Ocak 2020 | 3.232 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar