Belediye oligarşisi neye direniyor?

Ahmet Taşgetiren, Ordu Valisi'nin, İmamoğlu'nu VIP'ten geçirtmeyerek Binali Yıldırım'a iyilik yapmadığını anlatıyordu dün.

İmamoğlu'na ayar vermek için belediye önünde protesto mitingi düzenleyen İBB personeli, çok mu iyilik yapıyor sanki Binali Yıldırım'a!

"İsraf söylemi algı operasyonudur, kınıyoruz" diye bildiri okuyorlar. Medyaya "İmamoğlu'nun iftiralarına cevap" şeklinde yansıtılacak bir 'yalan ve karalamalardan vazgeçme çağrısı' kurguluyorlar.

Google'a 'lüks ve şatafat uyarısı' yazıp taratın. Bakalım, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Partili belediye başkanlarına lüks ve şatafattan uzak durma çağrısı" içeren kaç haber çıkacak karşınıza.

Birine bile bu tepkiyi vermiş mi İBB çalışanları? 'Rencide oluyoruz, lekeleniyoruz, haksız yere yıpratılıyoruz, hizmetlerimiz karalanıyor, zan ve töhmet altında kalıyoruz' diye alınganlık göstermişler mi hiç?

AK Parti yöneticilerinin 'halk şikayetçi, bu yüzden oy kaybediyoruz' diye başlayan daha sert ikaz ve özeleştiri mahiyetindeki tespitlerini hatırlatmıyorum bile.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akif’in Safahat’ı da yasaklanacak mı? 03 Temmuz 2020 | 3.706 Okunma Twitter'ı arkasına almayan yorulur 02 Temmuz 2020 | 3.053 Okunma Şehir Üniversitesi'ne bunu yapan 01 Temmuz 2020 | 7.289 Okunma ‘Dislike’ altında komplo aramak 30 Haziran 2020 | 4.603 Okunma 'Çoklu Baro'nun hikmetlerine gelin 27 Haziran 2020 | 3.449 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar