Bektaşi fıkrasından beter habercilik

Meşhur fıkradır, hani Bektaşi’ye neden namaz kılmadığını sorduklarında “Cenab-ı Hak Kuran-ı Kerim’de ‘namaza yaklaşmayın’ buyuruyor” demiş de. . .

O emrin, ayetin başındaki “İçkiliyken” şartına bağlandığı hatırlatıldığında, “Hafız mıyım ben, hepsi bana mı indi, onu da siz bilin” diye sıyrılmış ya... 

Aşağı yukarı öyle bir medya cımbızlamasıyla karşı karşıyayız. 

Başta Anadolu Ajansı, iktidar medyasının Twitter hesapları, ‘son dakika’ şu anonsu geçti dün; “Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çete yaftası vurup hakimleri hedef göstererek, hakaret ederek yapılan eleştirinin adı densizliktir, had bilmezliktir, hatta ahlaksızlıktır.” 

Fakat Erdoğan’ın aynı bahiste şunu da söylediğine dair tek anons geçmediler: “Türkiye geçmişte adamına göre, meşrebine göre adalet uygulayan çetelerden çok çekti.” 

Cumhurbaşkanı, aynı madalyonun iki yüzünü de göstermek için yapıyor bu vurguları. Çünkü gerçek tek boyutlu değil ve bu ikisi aynı gerçeğin birbirini tamamlayan parçaları. Biri olmadan diğeri tek başına bütünü anlatmıyor. 

Ne ki işlerine geleni duyuyor, işlerine gelmeyeni duymuyor iktidar medyası. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Damat’ magazinini bırak satılan hikayeye bak! 29 Mayıs 2020 | 3.489 Okunma Babacan’a söylenenler Erdoğan’a da söylenmemiş miydi? 28 Mayıs 2020 | 7.739 Okunma Baskın seçim değilse sebep ne? 27 Mayıs 2020 | 5.662 Okunma Dolarda Özal öncesine dönsek bile 26 Mayıs 2020 | 5.078 Okunma 10 yıllık demokrasi tereddüdünün raporu 23 Mayıs 2020 | 2.713 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar