Yorgun demokratlar!

İYİ Parti nihayet kuruldu. Gittim ve izledim. İki şey çok dikkatimi çekti. Partinin lideri, bir kadın. Meral Akşener. Ancak salonda kadın oranı çok azdı! Nazım Hikmet Kongre Salonu’nun içi, dışı...

İYİ Parti nihayet kuruldu. Gittim ve izledim. İki şey çok dikkatimi çekti. Partinin lideri, bir kadın. Meral Akşener. Ancak salonda kadın oranı çok azdı!

Nazım Hikmet Kongre Salonu’nun içi, dışı tıklım tıklımdı. Ancak söylediklerinin aksine çok az genç vardı. 40 yaş ve üzeri çoğunluktu. AK Parti ve CHP ’li belki çok azdı. Ekseriyet Bozkurtlar ve “ MHP ’nin metal yorgunlarıydı.” Kurucular arasında bile 31 isim, MHP’den milletvekili olmuş kişiler. Kurucular desen yine öyle.

Peki tutar mı? Üçtür, beştir bilemem! Seçmenler arasında ciddi oranda “Partilerin metal yorgunu” kitle var! Yüzde 15 sandığa gitmiyor. Bir o kadar da kararsız var. Anketçilerin tespiti böyle.

İktidar, çok rahat görünse de yeni parti epey oyunu alacak gibi. Ancak bu “Epey oy” kendilerine bir fayda sağlayacak kadar olur mu? Zaman gösterecek elbette... Seçimin kaderi biraz da metal yorgunu demokratlara bağlı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat ve FETÖ’nün ipini tutan el! 26 Aralık 2017 | 118 Okunma 2019’da istifa mı edecek? 19 Aralık 2017 | 454 Okunma Bu da Reis’in c planı! 12 Aralık 2017 | 304 Okunma Amerikalı Bakana Türkiye dersi! 05 Aralık 2017 | 125 Okunma Fırça bıyıklar! 14 Kasım 2017 | 267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar