Partili değiller, politika belirliyorlar!

“Parti şöyle yapsın, böyle yapsın” diye politika belirliyorlar! Mecralarından ahkam kesiyorlar. Merak edilen ise şu: Acaba cumhurbaşkanının etkin danışmanları, hayatlarında AK Parti’ye üye olmuşlar...

“Parti şöyle yapsın, böyle yapsın” diye politika belirliyorlar! Mecralarından ahkam kesiyorlar. Merak edilen ise şu: Acaba cumhurbaşkanının etkin danışmanları, hayatlarında AK Parti’ye üye olmuşlar mıdır? O partiyle, uzaktan yakından ilgileri var mı?

İKİ OLAY, İĞNE VE ÇUVALDIZ!
Hatırlarsınız, geçtiğimiz haftalarda İzmir’de de yaşanan bir olay kamuoyunun takdirini kazandı. Çimlerin olduğu tramvay yolu üzerinde bir vatandaş aceleyle namaza durdu. Onu gören bayan vatman, tabii olarak tramvayı durdurdu. İnsana ve inanca saygı gereği bekledi.
*

Bu anlatacağım olay ise Ankara Balgat’ta bir banka şubesinde yaşandı. “Hanımefendi”, bankadan bir deste para çekti. Sonra; altı üstü o bir deste parayı arkasındaki bayan polis korumasına verip arabasına kadar taşıttı. İşin ilginci başörtülüydü! Artık hangi kallavinin eşiyse! Muhabir arkadaşımız bizzat şahit oldu!
*

Kapı açtırma, çanta taşıtma vs. dejenerasyonunu duymuştuk da, bunu yeni gördük! Oysa Anadolu’da para mahremdir, açıkta çıkarılmaz, sayılmaz! İki insan, iki olay! Zarf ve mazruf; artık uyumlu hale gelmeli değil mi?
*

Elimizde çuvaldız ile karşı mahalleyi “Temizleyene kadar” yanı başımızdaki “Pis kokulardan” zehirleneceğiz, haberimiz yok! O halde gelin bu kez iğneyi, bugünü anlatan dünün büyüklerine verelim: “Sonradan görme, gavurdan dönme!”

YILDIRIM VEKALETLER!
Bugün size iki Başbakan’dan bahsedeceğim. Birinin adı Yıldırım Akbulut. Diğeri Binali Yıldırım. İkisinin de çok ortak özelliği var. İkisi de fıkra anlatmayı seviyor! İkisi de doğal! İkisi de cumhurbaşkanı adına koltuk-parti emanet edilen has adamlardan! Biri Özal’ın ANAP’taki emanetçisi, diğeri Erdoğan’ın AK Parti’deki genel vekili. İkisi de Erzincanlı! Başbakanlık veya parti emanet edilecekse, Erzincan’a bakmak lazım!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat ve FETÖ’nün ipini tutan el! 26 Aralık 2017 | 113 Okunma 2019’da istifa mı edecek? 19 Aralık 2017 | 454 Okunma Bu da Reis’in c planı! 12 Aralık 2017 | 303 Okunma Amerikalı Bakana Türkiye dersi! 05 Aralık 2017 | 123 Okunma Fırça bıyıklar! 14 Kasım 2017 | 263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar