Fetö’nün Mit’i, Şimdi Cimnastik Federasyonu

Kimleri dinlemediler ki... Devlet erkanı kaşını çatsa, “Yezid, bugün çok gergin!” diye Avnilerin Fuat, anında bütün dünyaya twit atıyordu. Meğerse, erkanı devletin en yakındaki yaver, özel kalem...

Kimleri dinlemediler ki...

Devlet erkanı kaşını çatsa, “Yezid, bugün çok gergin!” diye Avnilerin Fuat, anında bütün dünyaya twit atıyordu.

Meğerse, erkanı devletin en yakındaki yaver, özel kalem, danışman, şoför, koruma… Hepsi seçilmiş, hepsi hizmet ehli, hepsi “Paralel çalışıyordu!”

*

STK temsilcileri, aktivistler, işadamları, gazeteciler... Dinleme havuzuna alınıyordu! Görüşme, sms, e-posta bilgileri toplanıyordu.

Devlet, 2014 yılında TİB’in, toplanan verileri Canada’ya aktardığını farketti. Çareyi TİB’i kapatmakta buldu.

*

Kaynak Holding’e bağlı Sürat Teknoloji ise, TİB ve benzeri hassas devlet kurumlarına “Altyapı Hizmeti” veriyor, İstanbul Emniyetine MOBESE ve güvenlik yazılımları yapıyordu.

İşte bu TİB’le“Ortak gibi çalışan Sürat Teknoloji’nin Ankara Balgat’ta da bir binası var. Bizim Gazetenin de çok yakınındaydı. İki yıldır da TMSF’nin adamları gelip gidiyordu!

*

Ne mi olmuş o binaya? N’olucak! Bir zamanlar FETÖ’nün MİT’i gibi çalışan Sürat Teknolojinin binası şimdi Türkiye Cimnastik Federasyonu. Kim tahmin edebilirdi ki FETÖ’nün SÜRATli binası, şimdi Federasyon olarak komşumuz olacak! Dünya mülkü böyle işte… Hiçbir şey, hiç kimseye ait değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubat ve FETÖ’nün ipini tutan el! 26 Aralık 2017 | 118 Okunma 2019’da istifa mı edecek? 19 Aralık 2017 | 454 Okunma Bu da Reis’in c planı! 12 Aralık 2017 | 304 Okunma Amerikalı Bakana Türkiye dersi! 05 Aralık 2017 | 125 Okunma Fırça bıyıklar! 14 Kasım 2017 | 267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar