Zindan şehitleri

Filistinli esirlerden bir kişi daha işgal rejiminin kasıtlı uygulamaları sonucu yakalandığı kanser hastalığından dolayı ve yine işgal güçlerinin kasıtlı ihmali neticesinde 26 Kasım Salı sabahı Remle Hapishanesi’nin kliniğinde hayatını kaybetti. 

Yakalandığı kanser hastalığının gittikçe ilerlemesinden dolayı sağlığından endişe edilen 36 yaşındaki Sami Ebu Diyak 7 Kasım 2019 tarihinde Remle Hapishanesi’nin kliniğini ziyaret eden Özgürlükler Merkezi avukatı İbtisam Anati vasıtasıyla gönderdiği mektubunda artık yaşama ümidinin pek kalmadığını ifade edercesine hayatının son günlerini annesinin yanında geçirmek istediğini, o yüzden klinikten çıkmak istediğini bildirmişti. Ebu Diyak mektubunda; “Son günlerimde ve son saatlerimde  annemin yanında, sevdiğim yakınlarımın yanında olmak ve onların kolları arasındayken hayata veda etmek istiyorum. Elleri ve kolları bağlı bir şekilde hayata veda etmek istemiyorum” demişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çin zulmü engellenebilecek mi? 07 Aralık 2019 | 111 Okunma UCM, hukuku ne kadar uyguluyor? 06 Aralık 2019 | 43 Okunma Yumuşak geçiş yöntemleri 05 Aralık 2019 | 64 Okunma İran’a özenen Irak hükümeti 30 Kasım 2019 | 66 Okunma Filistin’in paylaştırılmasının yıldönümünde 29 Kasım 2019 | 36 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar