Zalimlere meyletmeyin

Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır: “Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur.

Sonra yardım da göremezsiniz.” (Hud, 11/113)

Yüce Allah zalimleri tek bir kategoriye koyarak onlara meyledilmemesini emrediyor. Aksi takdirde ateş dokunacağına dikkat çekiyor. Çünkü zalimlere dokunacak ateş onlara meyledenlere, haksızlıklarını örtmeye çalışanlara ve zulümlerine destek verenlere de dokunacaktır.

Kendileri zulüm görenlerin aslında bu konuda daha hassas ve daha dikkatli, daha duyarlı olmaları gerekir. Çünkü zulüm görenler zulmün ne olduğunu daha iyi bilirler ve başka yerlerde zulüm görenlerin çektiği acıları, yaşadıkları zorlukları da daha iyi anlamaları gerekir. Dolayısıyla hiçbir zaman zulmedenlerin tarafında yer almamaları, mutlaka zulme karşı durarak mazluma destek vermeleri gerekir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsün insafa getiremedikleri 03 Nisan 2020 | 19 Okunma ABD’nin Mısır’a tepkisi gerçekçi mi? 02 Nisan 2020 | 294 Okunma Korona salgını ve Arap dünyasındaki siyasi tutuklular 28 Mart 2020 | 146 Okunma Faraziyeler hüküm değildir 27 Mart 2020 | 46 Okunma Suud mahkemesinin beraat ettirdikleri 26 Mart 2020 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar