Sezai Karakoç

Sezai Karakoç, geride önemli bir edebi ve fikri miras bırakarak dünya hayatına veda etti. İnsanlar öldükten sonra geride mirasları kalır. Ama herkesin mirası dünya malı ve servet değildir. Bazıları ondan çok...

Sezai Karakoç, geride önemli bir edebi ve fikri miras bırakarak dünya hayatına veda etti. İnsanlar öldükten sonra geride mirasları kalır. Ama herkesin mirası dünya malı ve servet değildir. Bazıları ondan çok daha kıymetli miraslar bırakırlar. Dünya malı ve servet harcadıkça tükenir. Üstelik varislerden ve kendileri için vasiyette bulunulanlardan başka kimseye pay düşmez. Ama ilmi, edebi ve fikri miras öyle değildir. O, herkesin yararlanabileceği, pay alabileceği bir mirastır. Üstelik harcamakla tükenmez, bilakis artar. 

Sezai Karakoç miras olarak dünya malı ve servet bırakmadı. Çünkü dünyalık biriktirme kaygısı içinde değildi. Ama çok zengin bir edebi ve fikri miras bıraktı. 

Burada onun hayat hikayesini yazacak değiliz. Bu konuda gerek kendi eserlerinde ve gerekse hakkında yazılan kitaplarda ve yazılarda yeterince bilgi var. Ama eserlerinden, yazılarından çokça yararlanmış, yıllarca kendisini takip etmiş ve şahsen görüşme fırsatı bulmuş biri olarak ondan söz etme hakkım olduğunu ve hatta bunun gerektiğini düşwünüyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çin’in Afrika’ya tasallutu 02 Aralık 2021 | 206 Okunma Türkiye’ye yatırım yapan BAE, “iyi BAE” midir? 27 Kasım 2021 | 267 Okunma Halk mı anlaştı Hamduk mu? 26 Kasım 2021 | 114 Okunma İngiltere’den şimdi de Patel Deklarasyonu 25 Kasım 2021 | 207 Okunma İlim ve cihad önderi İzzettin Kassam 20 Kasım 2021 | 150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar