Dünya ırk ayrımcılığıyla savaşta gerçekçi mi?

Hitler’in Nazizm ideolojisinden dolayı bütün insanlık 80 yıldan beri onun ve benimsediği zihniyetin yüzüne tükürmeye devam ediyor. Uluslararası siyonizmin kendini ve Filistin toprakları üzerindeki gayri meşru işgalini...

Hitler’in Nazizm ideolojisinden dolayı bütün insanlık 80 yıldan beri onun ve benimsediği zihniyetin yüzüne tükürmeye devam ediyor. Uluslararası siyonizmin kendini ve Filistin toprakları üzerindeki gayri meşru işgalini kabul ettirebilmek için kullandığı en önemli malzeme de Hitler’in Nazizm ideolojisi ve Holokost hikayeleridir. 

Güney Afrika’ya hükmeden, İngiliz emperyalizmi güdümlü yönetim, ırk ayrımı politikasından dolayı yıllarca dünya kamuoyunun hedefindeydi. Sonuçta bu ülkedeki ırkçı yönetim, insana insan olduğu için değer verilmesini isteyen eşitlik, adalet ve hukuk mücadelesi karşısında yenilgiyi kabul etti ve bu mücadelenin başını çeken liderler de ezilen halklar tarafından saygın bir konuma yerleştirildiler. 

Peki yıllardan beri Filistin topraklarını gayri meşru bir şekilde hakimiyet altında tutan siyonist işgal rejiminin bunlardan bir farkı var mı? 

Olmadığını, Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) 1 Şubat 2022 Salı günü yayınladığı raporda bir kez daha tüm insanlığın dikkatine sundu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tunus’ta diktatörlük anayasası 02 Temmuz 2022 | 135 Okunma Yeniden iki kutuplu dünyaya dönüş 01 Temmuz 2022 | 50 Okunma Batı emperyalizminin Melilla’daki yüzü 30 Haziran 2022 | 210 Okunma Etiyopya’da yine etnik fitne 25 Haziran 2022 | 153 Okunma Libya’da “hükümetin süresi doldu” tartışması 24 Haziran 2022 | 309 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar