Almanya’nın tazminat oyunu

 Söze konu hakkında fikir edinmenize yarayacak bazı bilgiler vererek başlayalım. Filistin’deki İslami direniş prensip olarak silahlı mücadelesini işgal altındaki Filistin topraklarının sınırları...

 

Söze konu hakkında fikir edinmenize yarayacak bazı bilgiler vererek başlayalım. 

Filistin’deki İslami direniş prensip olarak silahlı mücadelesini işgal altındaki Filistin topraklarının sınırları içinde sürdürmektedir. O yüzden siyonist işgal rejimine yönelik olarak Filistin dışında herhangi bir eylem düzenlemiyor. Bu konudaki prensibine bağlı kalmaya şimdiye kadar sürekli özen göstermiştir ve işgal rejimi de bunun farkındadır. 

İslami direnişin bu tutumu zaman içinde diğer direniş gruplarını da etkilediği için özellikle 1987’de patlak veren intifadadan itibaren askeri mücadele büyük ölçüde işgal altındaki toprakların sınırları içinde sürdürülüyor. İstisnalar genelde münferit olaylardır. Özellikle İslami direnişe nispet edilebilecek bu türden olayın hasıl olduğu da henüz ispat edilebilmiş değildir.

Ama daha önce muhtelif gruplar tarafından Filistin dışında İsrail hedeflerine yönelik çeşitli eylemler gerçekleştirilmiştir, fakat bunları gerçekleştirenler genellikle sol gruplardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç Afganistan’ın istikrara kavuşmasını önlemek 03 Aralık 2022 | 92 Okunma İşgal rejiminde asıl başbakan kim olacak? 02 Aralık 2022 | 111 Okunma Karantina mı vahşet mi? 01 Aralık 2022 | 87 Okunma Lübnan’da şimdi de cumhurbaşkanlığı krizi 26 Kasım 2022 | 66 Okunma Frankofoni Zirvesi ve kültür emperyalizmi 25 Kasım 2022 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar