Ahmed El-Ammari’nin vefatı

Suudi Arabistan’ın tanınmış ilim adamlarından olan Prof. Dr. Ahmed El-Ammari sırf siyasi görüşlerinden ve Suudi Arabistan’daki MbS yönetiminin tutumuna muhalif bir tavır sergileyen Sefer El-Havali’ye yakın...

Suudi Arabistan’ın tanınmış ilim adamlarından olan Prof. Dr. Ahmed El-Ammari sırf siyasi görüşlerinden ve Suudi Arabistan’daki MbS yönetiminin tutumuna muhalif bir tavır sergileyen Sefer El-Havali’ye yakın durmasından dolayı beş aydan beri hapiste tutuluyordu. Geçtiğimiz günlerde sağlık durumunun kötüleşmesinden dolayı hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı haberleri yayınlanmıştı. Geçtiğimiz hafta sonunda da vefat ettiği haberi yayınlandı. Oğlu, twitter’de babasının vefat ettiğini açıklayan bir mesaj yayınladı. 

Oğlu twitter’deki mesajında şu ifadeye yer vermiş: “Kıymetli babam Ahmed ibnu Abdillah El-Ammari Ez-Zehrani hoca Allah’ın rahmetine intikal etmiştir. Biz hepimiz Allah’a aitiz ve O’na döneceğiz. Allah bize yeter ve O ne güzel vekildir. Güç ve kuvvet ancak Allah’la birliktedir.” 

“Düşünce Mahkûmları” twitter hesabından verilen bilgide de Medine-i Münevvere Üniversitesi Kur’an-ı Kerim Fakültesi’nin eski dekanı Dr. Ahmed El-Ammari’nin beyin kanaması geçirdiği, bunun üzerine hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındığı fakat kurtarılamadığı ve bir süre bitkisel yaşamda kaldıktan sonra hayata veda ettiği dile getirildi. 

Suudi Arabistan’daki dikta rejiminin sırf düşünce ve görüşlerinden dolayı hapse attığı kişilerle ilgilenen “Düşünce Mahkûmları” grubunun twitter hesabında Ocak ayının yedisinde yayınlanan mesajda da Ahmed El-Ammari’in beyin kanaması geçirdiği ve komaya girdiği, durumunun ağır olduğu dile getirilmişti. 

Yüce Allah’tan kendisine rahmet diliyor, mekanının cennet olmasını temenni ediyoruz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veliaht Prensin Asya turu 23 Şubat 2019 | 69 Okunma Sisi’nin bağımsız yargısı 22 Şubat 2019 | 15 Okunma Varşova Konferansı 21 Şubat 2019 | 191 Okunma Moro’da özerkliğe “Evet” 16 Şubat 2019 | 56 Okunma BAE veliahtının Netanyahu’yla görüşmeleri 15 Şubat 2019 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI