Tahta kılıçlarla...

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (19.01.2022)'' Tahta kılıçlarla...'' başlıklı yazısı.

Öncelikle söyleyeyim; bu yazı kriminolojik bir yazı değildir. Yani SADAT’ın ana muhalefet liderinin tv mülakatına reklam sokuşturma densizliğinden yola çıkıp bir şeyler söylemeye niyetlenmedim.
Başka bir boyutu irdelemek istiyorum. Şu “ASRİKA” boyutunu.

Cemalettin Kaplan basbayağı bir din adamı idi. Adana müftüsü idi. Sonra Almanya’ya sığındı. Orada bir “Şeriat devleti” kurdu, bir ara tahta kılıçlarla sahne gösterileri düzenledi. Bunlar “Hilafet devletinin silahlı gücü”nü temsil etmekteydiler. Projesi bu devleti Almanya’dan İslam ülkelerine ihraç etmekti!

Birileri Türkiye’de kriminolojik yapı haline gelince Amerika başta olmak üzere dünyanın başka ülkelerine gittiler, bunu “hicret” olarak nitelediler, Türkiye Mekke olmuştu, gittikleri yeri Medine haline getirip yeniden Türkiye’yi fethedeceklerdi.

İran’da 1979’da ”İslam devrimi” yapanlar, bu devrimi önce İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünyaya “ihraç” edeceklerdi. Sonunda egemen oldukları İran’da halk ile boğuşmaya, dışarda da Şii misyonunu ya da Fars milliyetçiliğini ihraç noktasına...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener “Silahlara veda” deyince... 27 Ocak 2023 | 2.013 Okunma Şapka mı çıkaracağız yoksa... 26 Ocak 2023 | 3.501 Okunma “Katil Meclis’te” suçlamasının muhatabı kim? 24 Ocak 2023 | 4.296 Okunma 'Nasıl olsa iktidarı kaybedeceğiz' politikası mı? 22 Ocak 2023 | 3.245 Okunma Masa ve medya 20 Ocak 2023 | 1.148 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar