“Sivilleri öldürmekte ısrar edenleri öldürmek”

Siyonizmin “Diz çöktürme” geleneği bilinir. Düşman olarak bellediklerini bir yere yazar ve zayıf anını bulduğunda ensesine biner. Bunu dünya siyasetini takip edenler bilir, dolayısıyla ya karşı durmak...

Siyonizmin “Diz çöktürme” geleneği bilinir. Düşman olarak bellediklerini bir yere yazar ve zayıf anını bulduğunda ensesine biner. Bunu dünya siyasetini takip edenler bilir, dolayısıyla ya karşı durmak gerekiyorsa bedelini göze alır, ya da tırsar, dalaşmamaya çalışır, tıkandığında da diz çöker.

Gazze olayında ABD Başkanı Biden başta olmak üzere Batılı liderlerin Netanyahu’nun yanında fotoğraf vermek için hizaya girmesi, Siyonizmin bu tavrını bilmeleriyle alakalıdır. Evet belli ki Amerika’da derin bir Siyonist nüfuz vardır, Avrupa ülkelerinde de öyledir. Almanya’nınki ise, Willy Brandt’tan beri “Hitler’in günahından dolayı diz çökme” halinin yansımasıdır.

Kategorik “Yahudi karşıtlığı” tabii ki tasvip edilemez. Her türlü ırkçılık insanlık dışıdır. Ancak Siyonist ablukanın farkında olmak da ayrı bir siyasi basiretin yansımasıdır.

Hele bu abluka bir yerde gelip, masum insanların üzerine çullanma niteliğine bürünüyorsa, hele bu abluka, sizin coğrafyanıza yönelik bir istila niteliği kazanmışsa, orada tavır koymak da insani bir reflekstir.

7 Ekimden bu yana Gazze’de olanlar… Gazze’den gelen görüntüler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan: Sırtında emekli bagajı 20 Şubat 2024 | 2.930 Okunma Tehdit dili - Yapma lütfen 18 Şubat 2024 | 1.911 Okunma Sisi’ye mecburiyet... 16 Şubat 2024 | 1.786 Okunma Belalar biriktiriyoruz 15 Şubat 2024 | 2.068 Okunma AKP-YRP ilişkisinde rasyonalite sorunu 13 Şubat 2024 | 1.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar