N'olacak şimdi?

Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, gerekse orada konuşulanı kamuoyuna taşıdığını farz edebileceğimiz sözcü Kalın’ın sözlerinden yargı reformu konusunda bir belirsizliğin yaşandığı sonucuna varmak mümkün.

Önce Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın NTV’deki mülakatında söyledi: “Cumhurbaşkanı adına konuşmuyorlar.”

Bülent Arınç ve Cemil Çiçek. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi iki isim Yargı reformu üzerine konuşmuşlardı, herkesin kafasında “Acaba Cumhurbaşkanı da böyle mi düşünüyor?” soruları oluşmuştu. Ne de olsa “Yargı reformu” Cumhurbaşkanı’nın seslendirdiği “Ekonomi, Demokrasi, Hukuk” üçlemesi içindeydi. İşte Kalın bunu düzeltti.

Cemil Çiçek ilk bana söylemişti. Ve ben onun Cumhurbaşkanı adına konuşmadığını biliyordum. Zaten sözleri de herkesin reform heyecanına girdiği günlerde o heyecanı söndürecek nitelik taşımaktaydı. “Reform kelimesi çok aşındı, kimse bir şey beklemesin.” Hatta ben Cemil Bey’in “Heyecanı söndürüyor” diye eleştirileceği düşüncesine kapılmıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ve Cumhurbaşkanı konuştu 02 Aralık 2021 | 2.789 Okunma Sürüklenişin refleksleri 30 Kasım 2021 | 1.623 Okunma Dava üzerine 28 Kasım 2021 | 1.905 Okunma BAE ile 15 Temmuz şehitleri konuşuldu mu? 26 Kasım 2021 | 2.561 Okunma Kim neyi biliyor, ya da bilmiyor? 25 Kasım 2021 | 3.164 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar