Milli takımımızda kaç Afrika kökenli futbolcu olsun?

Milli Takımımızın Gürcistan’la Almanya’da, Dortmund’da yaptığı maç, Türkiye’de oynansaydı acaba bu kadar seyirci gelir miydi?Stat kırmızı beyaz renklere boyanmıştı ve maçın...

Milli Takımımızın Gürcistan’la Almanya’da, Dortmund’da yaptığı maç, Türkiye’de oynansaydı acaba bu kadar seyirci gelir miydi?

Stat kırmızı beyaz renklere boyanmıştı ve maçın kazanılması ile birlikte aynı renk coşkusu şehrin sokaklarına taşındı.

Evet Almanya’da, Dortmund’da…
Evet Almanya’da ve Avrupa’nın genelinde böyle statları dolduracak yoğunlukta Türkiye kökenli insan var. Diyelim Berlin “Türk şehri” diye de biliniyor Türkler’in yoğunluğundan dolayı.

Almanya’da, daha sonra başka Avrupa ülkelerinde başka göçmenlerin olduğu gibi “Türklerin entegrasyonu” diye de bir gündem hep oldu.

Avrupa Kupası maçlarında Fransa, Belçika “milli” takımlarına baktığınızda Afrika kökenli futbolcuların çokluğu dikkatini çekmemiş olamaz. Bunlar, göçmenliğin yıllar içinde ülkelerin milli takımlarını oluşturacak boyutlara geldiğinin de göstergesi.

Devlet yönetiminde, ekonomide, şurada-burada göçmen kökenli simalara da akan zaman içinde rastlanacaktır kuşkusuz. İngiltere Hint kökenli başbakan gördü, Müslüman belediye başkanı gördü vs.
Almanya Milli Takımının kaptanı bir Türk: İlkay Gündoğan. Avrupa ülkelerinin bir çoğunda...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden’dan sonra kim olsun? 23 Temmuz 2024 | 1.423 Okunma Müftüoğlu’nun önerisi- yaşlanmayı yönetmek 21 Temmuz 2024 | 404 Okunma Cumhurbaşkanı el öpmeyi nasıl karşıladı? 19 Temmuz 2024 | 4.060 Okunma O da Cübbeli’den öğrenmiş 18 Temmuz 2024 | 4.150 Okunma Özdağ’ın bombası - Yeni Paralel yapı sınavı mı? 16 Temmuz 2024 | 2.933 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar