Kim ve neden?

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (10.05.2022)''Kim ve neden?'' başlıklı yazısı.

Son seçim yasası ile birlikte ittifakların milletvekili seçiminde işe yaramayacağı anlaşıldıktan sonra 6’lı yapı için ana meselenin “Ortak aday” tespitinde odaklandığı açık.

Orada da işler, liderlerin tüm umutlu sözlerine rağmen kolay çözülecek gibi gözükmüyor.

Şu anda ortak adaylık için üç isim üzerine değerlendireler yapılıyor, üçü de CHP’li. Kılıçdaroğlu, Yavaş, İmamoğlu. Kamuoyu değerlendirmeleri, en azından iki ismin, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun hemen her hamlesini, “başkan adaylığı için pazarlama” niteliğinde görme eğiliminde.

İlginçtir bir tek Mansur Yavaş, böyle bir pazarlama hamlesi içinde gözükmüyor, ama tüm kamuoyu yoklamaları da onu Tayyip Erdoğan dahil tüm muhtemel Cumhurbaşkanı adaylarına göre “açık ara önde” gösteriyor.

Mansur Yavaş’la ilgili bu sonucu ilginç buluyorum.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na bakılırsa onların, hem ilişkileri hem içine girdikleri siyasi polemikler hem de verdikleri genel mesajlar itibariyle Türkiye sathına yönelik siyaset yaptıkları görülür. Bir Cumhurbaşkanı adayından da böyle bir profil...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veto silahı ile... 19 Mayıs 2022 | 519 Okunma ASDER ASSAM SADAT 17 Mayıs 2022 | 3.944 Okunma Önemli konular 15 Mayıs 2022 | 1.208 Okunma Demirtaş’ın mektubu 13 Mayıs 2022 | 1.427 Okunma Ekonomide traji-komik görüntü 12 Mayıs 2022 | 2.505 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar