Her yönüyle Muharrem İnce vak’ası

Seçim sürecinde memlekette bir “Muharrem İnce vak’ası” yaşandığı bir gerçek. İnce hiç olmazsa bunu başarmıştır. Cem Uzan’ın 2002 seçimlerinde başardığını da...

Seçim sürecinde memlekette bir “Muharrem İnce vak’ası” yaşandığı bir gerçek. İnce hiç olmazsa bunu başarmıştır. Cem Uzan’ın 2002 seçimlerinde başardığını da başarır mı? Bu soru şimdilerde “Tayyip Erdoğan’a seçimi kazandırır mı?” şeklinde formüle ediliyor.

“İnce vak’ası”nı yazmaya herhalde “Yiğidi öldür hakkını yeme” özdeyişinden başlamak lazım.

Elhak “Adam” iyi konuşuyor. Dinlemek zevk veriyor. Rakibe yüklendiğinde haklı sebepler buluyor. Ses tonu iyi. Halkın içinden geliyor dense yanlış olmaz. Halkla ilişkileri iyi. Halka yakınlık noktasında örnekler verirken zorlanmıyor. Ülke sevgisi fark ediliyor. Memleket için yapılması gerekenleri sıraladığında doğru tespitlere ulaştığı görülüyor. Çalışkan. Atak. Gece gündüz demiyor. İddialı. Hırslı da. Bunlar siyasetçi için iyi vasıflar.

Ama siyasetçinin başarısı bunlarla sınırlı değil. Belki “Baht” gerekiyor. Derler ya “Taht baht işi” diye. Öyle midir bilmem ama başarı için çok güçlü bir örgütün gerektiğinde kuşku yok.

İşin bu tarafı “hesap” işi....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün de “Aile”yi yazayım 02 Haziran 2023 | 1.843 Okunma Acil gündem LGBTİ 01 Haziran 2023 | 3.784 Okunma Önce tebrik sonra birkaç söz 30 Mayıs 2023 | 4.040 Okunma Önce oy, sonra kalp temizliği 28 Mayıs 2023 | 1.535 Okunma Seçim Türkiye’de Müslümanlık oranını mı ölçüyor? 26 Mayıs 2023 | 1.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar