Had bildirme gündemi

“Bu kadına haddini bildirin!” Bu cümleyi kim duysa hatırına hemen Ecevit’in Meclis kürsüsünden öfke sağanağı halinde Merve Kavakçı’ya yönelik hitabını hatırlayacaktır.

 O sözlere “Dışarı dışarı” çığlıklarının eşlik ettiğini de… Merve Kavakçı Meclis’e giren ilk başörtülü milletvekili idi ve o günün CHP zihniyeti de Ecevit’te ete-kemiğe bürünmüştü. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP adına “başörtüsü karşıtlığı” bagajından kurtulmak için çırpındığı bir süreçte, bu defa bir CHP grup başkanvekili, yine Meclis’te, Ak Parti grup başkanvekili Özlem Zengin’e karşı aynı sözleri telaffuz edince, ister istemez Kılıçdaroğlu’nun tüm farklı çabaları “CHP hiç değişmemiş” değerlendirmelerinin altında ezildi, gitti. Biraz damara basma işi var mıydı? Evet vardı. Ecevit’le ABD başkanı Clinton’un o bilinen fotoğrafı. Kaykılmış bir Clinton ve karşısında ellerini birbirine kenetlemiş bir Türkiye Başbakanı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye çıkmazından çıkıp Libya’ya girmek 19 Ocak 2020 | 2.191 Okunma Hataları paylaştırmak 17 Ocak 2020 | 5.661 Okunma İslam dünyasının durup kendine bakma zamanı 16 Ocak 2020 | 3.120 Okunma İtirazları küçümsemenin bedeli 14 Ocak 2020 | 5.362 Okunma Libya’da olmak, olmamak… 12 Ocak 2020 | 1.178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar