Gül konusu Erdoğan formatı

Cuma günü Aksaray'daydım. Gün boyu hatta gece 00:30'a kadar dindar – muhafazakar camianın içinde temaslarım oldu. Üniversite dahil birçok ortamda konuşmalar yaptım, sohbetler yapma imkanı buldum. Güncel anlamda pek...

Cuma günü Aksaray'daydım. Gün boyu hatta gece 00:30'a kadar dindar – muhafazakar camianın içinde temaslarım oldu. Üniversite dahil birçok ortamda konuşmalar yaptım, sohbetler yapma imkanı buldum.

Güncel anlamda pek çok konu üzerinde değerlendirmeler yapıldı, yaptım. Hepsi benim için çok önemli.

Görüşmelerdeki ana konulardan birisinin 2019 seçimleri, bu arada ihtimaller, “Gül'ün nasıldavranacağı” başlıkları olduğunu söylemeliyim. Dindar – muhafazakar kesimin en büyük kaygısının Erdoğan'la Gül'ün karşı karşıya gelmesi olduğunu kolaylıkla tahmin edebilirsiniz.

Gül'ün nasıl davranacağı konusunda henüz net bir şey söylemenin zor olduğu açık.

Baykal'ın Gül'ün adını ortaya atması Erdoğan tarafından “Virüs ve fitne” olarak görüldü, Gül tarafından da “ciddiye almadım, üzüldüm” tepkisine maruz kaldı. 

Gül'ün en belirgin özelliğinin reel-politik duyarlılığı olduğunu herkes bilir.

Onun için Gül'ün her şeyi en ince boyutlarına kadar değerlendireceğini öngörebiliriz.

Nelerin değerlendirileceği üzerine de bazı notlar yazılabilir ama onu daha ilerdeki zamanlara bırakmak istiyorum.

Burada, bir başka önemli ve acil konu üzerinde durmak istiyorum. Gül'ün Cuma günkü kısa açıklamalarına giren konu: Saldırılara maruz kalmak. Bence Gül'ün bu konudaki sözleri açık-örtülü biçimde hassas işaretler içeriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Benim sözüm Cumhurbaşkanı Erdoğan’a… 19 Ocak 2021 | 4.007 Okunma Bazı reform başlıkları 17 Ocak 2021 | 603 Okunma Duyarsızlık yakıcıdır 15 Ocak 2021 | 1.244 Okunma Devlet dili- Güven sorunu 14 Ocak 2021 | 1.303 Okunma Saadet çantada keklik olur mu? 12 Ocak 2021 | 2.688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar