Güç, imkân, mühlet

Bu üç kelime, şu an Ak parti Genelbaşkan Vekili statüsünde bulunan Numan Kurtulmuş’a ait. Milliyet’ten Abdullah Karakuş’a tam bir sayfalık mülakat vermiş, orada “Yeni Türkiye” adına dünyaya mesaj” bağlamında kullanıyor bu üç kelimeyi.

Ona göre “Sürekli devinim halinde bulunan dünya dengesinde giderek güçlenen yeni bir Türkiye var.”

Numan Bey üç şey istiyor Allah’tan: Güç, İmkan, Mühlet.

Sonra “Türkiye’ye karşı, ekonomisinden, S-400’üne kadar, Avrupa Birliği üzerinden sıkıştırmalara kadar birtakım işler yapmaya çalışanlar” diyerek “meydan okuma” niteliği taşıyan bir “karşı operasyon” çerçevesi çiziyor.

Sonra da Türkiye’nin önündeki tırmanma şeridini ortaya koyuyor:

“Eğer Türkiye bu ekonomik siyasi istikrarını şöyle bir 5-10 sene koruyup, devam ettirebilirse, daha da güçlendirebilirse, güçlü demokrasiyle, güçlü toplumsal dayanışmayla bunu ileriye götürebilirse Allah’ın izniyle bugünkü Türkiye’den çok daha ileride, çok daha güçlü, çok daha büyük bir Türkiye olacaktır. Türkiye bunun için bu meydan okumalara karşı hem hazırlığını yapıyor hem kimseyle kavga etmiyor, kimseyi kategorik olarak reddetmiyor; biz şununla ilişkiye girmeyeceğiz, şununla ilişkilerimizi koparacağız gibi bir kategorik ayrıma girmiyor. Bizim derdimiz, işimiz gücümüz; kendimizin güçlü olmasını temin etmektir, orada ortak bir noktayı bulabilmektir.”

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ak Parti’de ‘Ömerler’ arayışı 24 Ağustos 2019 | 0 Okunma Çözüm sürecindeki yanlışlar 23 Ağustos 2019 | 6.041 Okunma Çözüm sürecindeki yanlışlar 22 Ağustos 2019 | 34 Okunma Nereye kadar? 22 Ağustos 2019 | 7.217 Okunma Nereye kadar? 21 Ağustos 2019 | 22 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar