Depremin en acı yanı

-Depremin en acı yanı, “Anne, baba kurtar beni, oğlum, canım, aşkım nerdesin?” diye seslenen yavrunuza, anne-babanıza eşinize, kardeşinize ulaşamamak, onun elinizden kayıp gitmesidir.-Depremin en acı yanı, içerden...

-Depremin en acı yanı, “Anne, baba kurtar beni, oğlum, canım, aşkım nerdesin?” diye seslenen yavrunuza, anne-babanıza eşinize, kardeşinize ulaşamamak, onun elinizden kayıp gitmesidir.

-Depremin en acı yanı, içerden ses gelmiyor diye kurtarma ekiplerinin sizin yakınlarınızın bulunduğu enkaza el sürmeden başka yerlere gitmesidir.

-Depremin en acı yanı, enkazların arasından, içerden çığlık sesleri duya duya ilerlemek ve elinizde kazma küreğin bile bulunmaması, elinizden bir şey gelmemesidir.

-Depremin en acı yanı, ambulansa sağ olarak bindirdiğiniz evladınıza bir daha kavuşamamaktır, akşam birlikte çay içtiğiniz kardeşinizin kayıplar dünyasında kaybolması, bir kemiğine dahi rastlamamanız, ziyaret edeceğiniz bir mezarının bile bulunmamasıdır.

-Depremin en acı yanı ev ev, aile aile çökmek, geride sarılacak yakınınızın kalmamasıdır.

-Depremin en acı yanı, içinizde bıraktığı derin hasrettir, yürek yangısıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adalete ihtiyacımız var mı? 27 Şubat 2024 | 1.479 Okunma Emekliler yürüyüşü olabilir mi? 25 Şubat 2024 | 1.911 Okunma Gazze, ah Gazze... 23 Şubat 2024 | 928 Okunma İhvan, Çeçenler, Uygurlar ve ötesi... 22 Şubat 2024 | 1.471 Okunma Erdoğan: Sırtında emekli bagajı 20 Şubat 2024 | 2.977 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar