Davutoğlu’ndan açık açık…

Ahmet Davutoğlu’nun en geniş değerlendirmesi. Bidebunudinle isimli youtube kanalında üç çetin gazeteci Akif Beki, Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz’ın çetin sorularına karşı üç saaati aşkın bir süre içinde hemen her konuyu kapsayan bir mülakat…

Gazeteciler için her türlü sorunun sorulabileceği bir ortamdan söz ediyoruz. Kısıtlanma yok, çünkü karşınızda siyaset içinden gelen, dolayısıyla artıları – eksileri bulunan, yeni bir siyaset yolunda ilerleyen, dolayısıyla nereye gittiği öğrenilmek istenen, daha önemlisi, medyanın kısıtlanmış dünyasında ve “oto sansürün en yoğun yaşandığı iklimde” kendisine yönelik suçlamaları cevaplandırabileceği, ardından kendisini anlatabileceği alan bulan dolayısıyla her soruya açık bir insan var. 

Aslında Ahmet Davutoğlu, iddialı bir bilim insanı olarak da, her soruyu tartışmaya açık karakterdedir. Ama gelinen siyasi süreçte buna daha çok ihtiyacı olduğu bir vakıadır.

Baktım, canlı yayını 8 bin 751 kişi izliyor. Ama bu yayın türünün niteliği gereği, canlı yayında olmasa bile bundan sonraki süreçte yapılan atıflarla binlerce kişiye daha ulaşması mümkün.

Gittiğim yerlerde bana soruluyor:

-Davutoğlu ne yapıyor, ne yapacak?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gelecek ve DEVA’nın söylem farkı 09 Temmuz 2020 | 4.072 Okunma Bu dönemde Derin Devlet var mı? 07 Temmuz 2020 | 5.355 Okunma İktidarın kimyası 03 Temmuz 2020 | 10.253 Okunma Muhafazakâr Camianın kalp sancısı 02 Temmuz 2020 | 4.812 Okunma Baro sancısının farklı boyutları 30 Haziran 2020 | 3.485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar