Bir travmanın etrafında...

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (09.12.2022)''Bir travmanın etrafında...'' başlıklı yazısı.

Türkiye “6 yaşındaki çocuğun cinsel istismarı” olayı ile çalkalanıyor. Olayın bir tarikat ile ilgilendirilmesi, hadiseyi çok daha keskin bir boyuta taşıyor.

Tepki vermeyen bir siyasi lider kaldı mı, diye bakıyorum, ben bu yazıyı yazdığım sırada henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ya da bu konuda hassasiyet göstermesi çağrılarına muhatap olan Emine Erdoğan’dan bir tepki – değerlendirme gelmemişti.

Muhtemel ki onların suskunluğu da, konunun açığa çıkmasını beklemeleri sebebiyledir, yoksa olayı herhangi bir sebeple tolere edeceklerini düşünmek haksızlık olur.

Olay bu şekliyle vahimden öte bir mahiyet taşıyor.

-Nasıl olabilir, 6 yaşındaki bir çocuk nasıl evlendirilebilir, buna hangi dini yaklaşım cevaz verebilir, insanlık nerede, tarikatlarda bu iş böyle mi oluyor, gibi tepkilerin tamamı normal insani reflekslerdir.
Konu tabii olarak medyatik oldu.

Kendi hesabıma söylemek isterim: İnsan önce mesafeli davranıyor bu tür iddialara. “Acaba buradan yola çıkılıp din karşıtı bir atmosfer mi yaratılacak?” kaygısı taşıyor. Çünkü o da Türkiye’nin gerçeği ne yazık...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem: Bugün tek yürek 07 Şubat 2023 | 637 Okunma ‘İnsan onuru’nun neresindeyiz? 05 Şubat 2023 | 2.727 Okunma Adayda zorlanılıyor 03 Şubat 2023 | 5.033 Okunma ‘85 milyonun Cumhurbaşkanı’ 02 Şubat 2023 | 1.891 Okunma Masa... İttifak... Program... Demirtaş’ın bakışı 31 Ocak 2023 | 2.732 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar