ÇOK OKUNAN YAZARLAR

TEOG muamması

Ben düşünüyorum ki, bir süredir “15 yıllık Ak Parti iktidarları döneminde eğitimde – kültürde başarılı olunamadığı”nı seslendiren Sayın Cumhurbaşkanı Külliye'de, eğitim danışmanlarına sınav sistemleri ve TEOG konusunda bir araştırma yaptırdı, onun üzerine TV programında “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum .

Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren Star Gazetesi
20 Eylül 2017 | 5.7 K

Ben düşünüyorum ki, bir süredir “15 yıllık Ak Parti iktidarları döneminde eğitimde – kültürde başarılı olunamadığı”nı seslendiren Sayın Cumhurbaşkanı Külliye'de, eğitim danışmanlarına sınav sistemleri ve TEOG konusunda bir araştırma yaptırdı, onun üzerine TV programında “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı” dedi. Ardından da “Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter” sözleriyle sürecin nasıl işleyeceğini belirtti.

Başbakan ve Milli Eğitim bakanlığı mesajı aldı, harekete geçti. Böylece herkesin zaten TEOG'un kaldırılması gerektiğini (nitekim Bakanlık TEOG'un kaldırıldığını açık

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER