Yunanistan, Ege'de savaş pozisyonuna geçti...

Yunanistan'ın Ege'yi Yunan gölü haline getirmesini önlemeden Doğu Akdeniz'de çıkarlarımızı ne kadar koruyabiliriz?.. Veya, Batı destekli küstah Yunan ve Rum'un Doğu Akdeniz'deki oldu bittilerine karşın...

Yunanistan'ın Ege'yi Yunan gölü haline getirmesini önlemeden Doğu Akdeniz'de çıkarlarımızı ne kadar koruyabiliriz?.. Veya, Batı destekli küstah Yunan ve Rum'un Doğu Akdeniz'deki oldu bittilerine karşın yürüttüğümüz faaliyetler sonuca ulaşabilir mi?..

Uluslararası anlaşmalara göre, kapı gibi belgeli 18 Türk adası ve 1 kayalığını Yunan işgal etmiş... Adalarımızda askeri tatbikatlar yapıyorlar... Meydan okuyorlar, Türkiye'ye en ağır hakaretleri savuruyorlar... Üstelik, gayri askeri statüdeki adalarda her türlü ağır askeri teçhizatlaşmayı gerçekleştiriyorlar... Lozan'ı delik deşik ediyorlar... Birileri, Türkiye'de tüm bu olup bitenleri sessiz sedasız seyrediyor... Sonra da Doğu Akdeniz'e yalandan tantanalarla "çıkarlarımızı koruyoruz" diye araştırma gemileri gönderiyoruz!.. Ege, tamamen Türkiye'ye kapanınca Akdeniz'e nasıl çıkacak ve haklarımızı nasıl koruyacaksak!?..

Bakın!.. Bizler, Doğu Akdeniz'de araştırma gemisi sayısı hamaseti ile meşgul edilip Ege'deki rezaletlerin üstü bilinçli şekilde örtülürken Yunan ne ile uğraşıyor?..

Gayri askeri statüdeki adalarda silahlanmasını arttırıyor.. Vee, bu adalarda askerlerini Türkiye'ye karşı savaş pozisyonuna geçiriyor. Nereden mi biliyorum?.. İşte fotoğraflı belgeleri:

Yunanistan  Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Georgios Kambas, 2 Temmuz 'da gayri askeri statüde olan Limni ve Bozbaba adalarını ziyaret etti. Korgeneral Kambas'a, Tuğgeneral Georgios Vaklatzis de refakat etti. Ziyaret ve denetleme ile ilgili haber ve resimler Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinden tüm dünyaya ilan edildi.

Korgeneral Kambas, Limni Adası'na gelişte askeri tören ile karşılandı. Kambas, gayri askeri statüdeki Limni Adası'nda konuşlu askeri birliklerin harekat seviyelerini denetledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkentte cereyan sıkıntısı var!.. 28 Temmuz 2020 | 1.227 Okunma Ne kadar yalnızlaştırıldığımızın farkında mısınız?.. 25 Temmuz 2020 | 2.683 Okunma VIP katılımlı Lozan’a alternatif tören!.. 24 Temmuz 2020 | 473 Okunma Fetih namazı devletin temel felsefesi olur mu?.. 23 Temmuz 2020 | 1.930 Okunma Erdoğan’ın “ezber bozacak” sıralı hamleleri… 22 Temmuz 2020 | 6.145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar