Yunan ve Rum desteği nereden alıyor?..

Rumların, Akdeniz'de, Fatih sondaj gemisi çalışanları için tutuklama kararı çıkarmasına hiç şaşırmadım... Doğal sonuç!.. Siz, yüz verirseniz astarını hatta ötesini alırlar......

Rumların, Akdeniz'de, Fatih sondaj gemisi çalışanları için tutuklama kararı çıkarmasına hiç şaşırmadım... Doğal sonuç!.. Siz, yüz verirseniz astarını hatta ötesini alırlar... Dışişlerinin suyuna tirit tepkisi de ortada... Küstah Rum'a daha da cesaret verici nitelikte!..

O yüzden hiç yadırgamayın bu olup bitenleri hatta şimdiden fazlası için hazırlıklı olun. Neden mi?.. Bakın!.. Sağda solda, kıyısından köşesinden bazı küçük haberlerine rastlamış olabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Vaşington'da bulunan Türk Miras Vakfı (Turkish Heritage Organization), 8 Mayıs'ta bir panel düzenledi. Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu Direktörü emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'in sunum yaptığı panele Türkiye'nin Vaşington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile Türk ve Amerikalı yetkililer katıldı. Basına yansıtılmayan ancak Türk Miras Vakfı'nın internet sitesinde yayımlanan video görüntülerinde Cem Gürdeniz'in, paneldeki sunum sırasında kullandığı haritalar ile büyük bir skandala imza attığı görüldü.  Panel, güya "Türkiye'nin Deniz Jeopolitiği" konuluydu ancak Gürdeniz'in Amerikan bayrağı önünde verdiği mesajlar çok ilginçti!..

Lozan ayaklar altında!..

Cem Gürdeniz, Ege Denizi'nde 3, 6 ve 12 millik karasuları sınırlarını gösteren haritalarda, 1923 Lozan Antlaşması ve 1947 Paris Antlaşması ile egemenliği Yunanistan'a devredilmeyen Taşoz, Semadirek, Limni, Midilli, Sakız, Sisam, Ahikerya, İpsara, Bozbaba, Limoniye, Sıkliye, Gavdos, Gaidhouronisi ve Koufonisi adalarını Yunan egemenliğinde göstermiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Semadirek Yunan adası mı?.. 21 Ağustos 2019 | 878 Okunma Bankacılığımız Araplara teslim edildi!.. 20 Ağustos 2019 | 1.508 Okunma Eyy Büyükelçiler... Aydın'ın işgalini alkışladınız!.. 18 Ağustos 2019 | 2.404 Okunma Büyükelçilerimiz Türk düşmanını nasıl alkışladı!.. 17 Ağustos 2019 | 3.420 Okunma Paran olsa da öl sistemi!.. 11 Ağustos 2019 | 3.078 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar