Şok İddia!.. "Davutoğlu vazgeçebilir..."

AKP'den ilk istifa eden (2003) eski İstanbul milletvekili Emin Şirin, Ahmet  Davutoğlu'nun parti kurmaktan vazgeçebileceğini iddia etti. Şirin, bu iddiasını Ahmet Davutoğlu ile baş başa yaptığı yaklaşık 1 buçuk saat süren görüşmeden sonra gündeme getirdi.

Emin Şirin'in  gündeme bomba gibi düşecek açıklaması dün kendisi ile yaptığım bir telefon görüşmesinde gerçekleşti. Şöyle;

- Geçenlerde sizinle bir söyleşi yapmıştık. Duydum ki, Ahmet Davutoğlu'na ziyarette bulunmuşsunuz.

Evet, eksik olmasınlar kabul ettiler beni.

- ADSIZ'da yayımlanan söyleşimizde, Davutoğlu'na bazı sorularınız olacağını kamuoyuna ilan ettiniz. O görüşmenizde bu sorular gündeme geldi mi? Ve bu sorulara bir cevap alabildiniz mi?

Geldi.

- Anlatmanızda bir sakınca var mı?

Hiçbir sakınca yok. Çünkü kamuya açık sordum ve eksik olmasın kendisi de bu sorular etrafında zaten beni davet etti ve izahat verdi. Herhalde ileriki dönemde de konuşmalarında bu konuya kendisi kendi açısından açıklık mutlaka getirecektir ama beni tatmin eden cevaplar verdi. Şöyle ki, birinci sorduğum soru, 2014'de Kobani meselesi başladığında, daha doğrusu IŞİD'in Suriye'nin kuzeyine Fırat'ın doğusunu işgal hareketi başladığında bizim IŞİD ile mücadele koalisyonuna  girmekte gecikip gecikmediğimizi ve 29 Ekim'de Kobani'ye peşmergeler girerken biz niye girmediğimizi sorgulamıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkentte cereyan sıkıntısı var!.. 28 Temmuz 2020 | 1.305 Okunma Ne kadar yalnızlaştırıldığımızın farkında mısınız?.. 25 Temmuz 2020 | 2.713 Okunma VIP katılımlı Lozan’a alternatif tören!.. 24 Temmuz 2020 | 498 Okunma Fetih namazı devletin temel felsefesi olur mu?.. 23 Temmuz 2020 | 1.949 Okunma Erdoğan’ın “ezber bozacak” sıralı hamleleri… 22 Temmuz 2020 | 6.185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar