Fetih namazı devletin temel felsefesi olur mu?..

Sözü, işin uzmanına bırakacağım. İktidar, Suriye macerasında bu ülkenin parçalanmış olmasından ve sonuçlarından ders almamış gözüküyor. Suriye’nin yerini Libya aldı!.. Ayasofya ile birlikte Libya için “fetih” marşları çalınıyor.

Aslında atılan adımların iktidar açısından odağı ve hedefi farklı… İktidar, iç ve dış politikasında merkeze dini koymuş durumda. Milliyetçi soslarla ama dini referanslar üzerinden Türk Milleti’ni konsolide etmeye ve kendi fikirlerini devletin temel felsefesi haline getirmeye çalışıyor. Hal böyle olunca da Libya’da mevcut resim, Türkiye destekli Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin bir askeri operasyonunun makul ve uygun olmadığını gösterse de iktidarın din referanslı fetih anlayışı nedeniyle UMH’nin bir askeri harekat başlatması sürpriz olmaz. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkentte cereyan sıkıntısı var!.. 28 Temmuz 2020 | 1.292 Okunma Ne kadar yalnızlaştırıldığımızın farkında mısınız?.. 25 Temmuz 2020 | 2.709 Okunma VIP katılımlı Lozan’a alternatif tören!.. 24 Temmuz 2020 | 493 Okunma Fetih namazı devletin temel felsefesi olur mu?.. 23 Temmuz 2020 | 1.944 Okunma Erdoğan’ın “ezber bozacak” sıralı hamleleri… 22 Temmuz 2020 | 6.181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar